Advert
sandalye fabrikası karabük

Mobil Kan Bağış Aracı Törenle Teslim Alındı

Türk Kızılay'ı Mobil Kan Bağış Aracı coşkulu bir törenle teslim alındı.

Mobil Kan Bağış Aracı Törenle Teslim Alındı
Bu içerik 825 kez okundu.

Türk Kızılay'ı Mobil Kan Bağış Aracı coşkulu bir törenle teslim alındı.

Teslim törenine,  Karabük Milletvekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer, Türk Kızılayı Genel Kurul Üyesi Ercan Tan, Safranbolu Şube Başkanı İhsan Topaloğlu, İş Adamı Şefik Dizdar, İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Sözen, Kızılay Eskişehir, Kastamonu İdarecileri,  siyasi partilerin ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaşın katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Safranbolu Kızılay Şube Başkanı İhsan Topaloğlu; "Bu gün Mobil Kan Bağış Aracımızı teslim alarak, Kan Bağışı Hayat Kurtarır sloganımızı perçinleştirerek halkımıza hizmet etmesini sağlayacağız. Yaklaşık 2 yıldır bu araca alabilmek için çalmadığımız kapı kalmadı. Ancak sonunda hedefimize ulaştık. Bu anlamda Sayın Vekilimize ve Genel Başkan Yardımcımız Ercan Tan beyefendilere de teşekkür ediyorum. Bölgemize hayırlı uğurlu olsun." dedi.

Bu yıl  ülkemizin kan ihtiyacının yüzde yüzünün Kızılay tarafından karşılanabilecek duruma geleceğini kaydeden Türk Kızılay’ı Genel Kurul Üyesi Ercan  Tan; "Türkiye’de Mobil Kan Bağış Aracının alınmasında emeği olan tüm bağışçılarımıza teşekkür ediyor, bölgemize hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Teslim töreninin kapanış konuşmasını yapan Karabük Milletvekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal şöyle konuştu:

"Bir dakika sonra o kana kendimizin ihtiyaç duymayacağını kim iddia edebilir. İlk önce kendimize, sonra tüm insanlık adına lütfen kan verme işine özen gösterelim. Ben bu kan aracının temininde emeği geçen herkese tekrar şükranlarımı arz ediyorum. Kızılay’ımıza teşekkür ediyorum. Neden: Bizim için en güzel örnek Suriye örneğidir. Suriyelilere sahip çıkan bir Türk halkı vardır. Kapılarını açan bir Anadolu vardır. Ama biz düşecek olsak kapılarını açan bir ülke var mıdır?  Bu gün sözde insanlık dersi veren ülkeler, Aylin bebekler denizde boğulurken onlara sessiz kalmıştır.  Şu ana kadar 30 milyar dolar bir harcama yaptık. Bu paralar sizlerin parası. Ama buna öncülüğü Kızılay yapmıştır.  Bu nedenle bir kez daha teşekkür ediyorum. Mobil Kan Bağışı Aracı bölgemize hayırlı olsun." 

Konuşmaların ardından kurdele kesildikten sonra protokol üyeleri kan bağışında bulundular.

MOBİL KAN BAĞIŞ ARACI türk kızılayı ihsan topaloğlu dr. fatih ürkmezer ercan tan şefil dizdar ahmet özen burhanettin uysal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı