Yerel seçim çalışmalarını sürdüren CHP'de Karabük İl Belediye Başkan adayı arayışları devam ediyor.

Mart 2024 yerel seçim çalışmaları siyasi partilerde tüm hızıyla devam ediyor. Ak Parti aday adaylığı, temayül yoklaması evreleri sonrası şimdide kamuoyu anket ve araştırmalarını sürdürüyor.

MHP'de ise Mevcut Belediye Başkanı Rafet Vergili henüz adaylığım kesin değil açıklaması yaptı. Şu ana kadar başka bir aday adayı müracaatı olmadı.

CHP'sinde ise seçimlerde adı gündemde olan Bayram Karadağ aday adaylığı müracaatını yaptı. henüz başka bir aday adayı yok. Partinin karar noktasında etkin ismi Karabük milletvekili Cevdet Akay ise plan bütçe komisyonundaki görevi ve bütçe görüşmeleri nedeniyle bir aydan fazladır Karabük'e gelemedi.

Öte yandan geçtiğimiz genel seçimlerde Cevdet Akay ile ciddi bir oy patlaması yapan CHP'de şimdi hedef öncelikle Karabük İl Belediyesi'ni almaya çevrildi. Safranbolu'da Elif Köse ile güçlü aday olarak yeniden devam derken Karabük'te kim ile kazanırız sorusu ciddi şekilde irdeleniyor.

Bu çalışmalar çerçevesinde yoğunlaşılan formül ise Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş formülü. Bir çok tartışmalara rağmen 2019 seçimlerinde milliyetçi kökenli Mansur Yavaş ile seçimlere giren CHP, Ankara'da yıllardır kazanan Ak Parti'nin elinden belediye başkalığını almıştı. Şimdi gözler Karabük'te aynı formüle çevrildi. Hem Ak Parti, hem milliyetçi tabandan oy alabilecek güçlü bir ismin tespiti konusunda çalışmalara hız verildi. Bazı isimler üzerinde anket yaptıran CHP'nin Karabük'ün Mansur Yavaş'ı olacak hangi isim üzerinde çalıştığı henüz kamuoyuna sızmadı.