MHP İl Genel Meclis Üyesi Adayı Enver Kemik Derin TV ekranlarında seçime doğru programında açıklamalarda bulundu. 

Kemik yaptığı açıklamalarda il özel idaresi tarafından gerçekleştirilen çalışmaların KÖYDES desteği ile yapıldığını, köy yollarında yapılan çalışmaların yine il özel idaresi tarafından yapılmış gibi açıklamalar yazıldığını söyledi ve “il özel idaresi ne yaptı ?” diye sordu.

Enver Kemik, “Özel idarenin kullanılan kamyon,teknik elemanı ve personeli ellerine verilen para ona göre onlar da hesabını kitabını yapıyorlar  köylere asfalt yapılıyor il özel idaresinin parası yok. Geçen sene arkadaşlarımız borçlanarak ilave bir şeyler yapmaya çalıştı yapmaya da devam ediyorlar teşekkür ediyoruz onlara da. 30 milyon geçen sene borçlandılar asfalt yaparken ya da başka bir şey yaparken katkıda bulundular ama borçlanarak. Herkes herşeyi bilsin kurum kendi personelinin borçlanarak maaş ödemesini yapıyor." diye konuştu.

'BU KAMBURU KURUMLARIN ÜSTÜNDEN ALIN'

Kemik sözlerine, "Devletimiz çok iyi bir kanun çıkardı dedi ki ben taşeronları kadroya alacağım dedi. Kamu kurumunda çalışanlar kadroya geçti ama il özel idareleri ve belediyelerin üstüne bir kambur yükledi. Bu kadro işi de belediyelerin ve il özel idareler de bünyesinde şirket kuruldu taşeronların bünyesinde çalışan personeller bu şirketlerde istihdam edildi iller bankasının hizmet için gönderdiği paralar bu arkadaşların maaşlarını ödemek için kullanıldı ve kullanılmaya devam ediliyor. Yarın il özel idaresine şunu yap desek onu yapacak parası yok devletimizin derhal belediyelerin ve il özel idarelerin üstünden bu kamburu kaldırması gerekiyor” şeklinde devam etti.

Programın tamamını YouTube kanalımızdan izleyebilirsiniz;