AK Parti Safranbolu İlçe Başkanı Yasin Aydın, Safranbolu Belediyesi tarafından dün satışa başlanan halk ekmek uygulamasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Aydın, seçime 10 gün kala halk ekmek satışının siyasi bir kurnazlık olduğunu belirterek, belediyenin bu adımını eleştirdi.

Aydın'ın yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Seçimlere artık sayılı günler kaldı. Bütün partilerin siyasi çalışmalarına elbette saygı duyuyoruz. Mevcut belediye başkanı ve adayı Elif Köse'nin 2019'da halkın yararına olacağını tespit ettiği projelerine teşekkür ettim. Ancak kendisinin bu projeleri hayata geçirmek üzere bir adım atmadığını da belirttim. Şimdi de halk ekmek Safranbolu'da olması lazım, buna hiçbir şekilde karşı bir şey söyleyecek kimse yok. Ancak seçime 10 gün kala bir büfe koyup köye insanların gözünü boyamaya çalışmak siyasi bir kurnazlıktır. Safranbolu Belediyesi'nin halk ekmek fırını yok. Şimdi ekmeği 4 liradan, pideyi 8 liradan satıyorlar. Bu fiyatlara nereden temin ediyorlar? Halka bunu açıklasınlar. Safranbolu halk ekmek fabrikasını biz belediyeyi kazandığımızda hizmete en kısa zamanda geçireceğiz. Bu hizmetin reklamı bile olmayacak."