AK Parti Karabük İl Başkanı Ferhat Salt, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Mesajında saygıdeğer olduğu kadar mesuliyeti de ağır bir mesleği icra eden bütün öğretmenlere şükranlarını sundu.

Görevi esnasında şehit olmuş öğretmenler başta olmak üzere ahirete irtihal etmiş öğretmenleri rahmetle anan Salt, emekli öğretmenlere Allah'tan sağlıklı, hayırlı ve uzun ömürler diledi.

Salt, mesajında öğretmenlerin üstlendiği misyona vurgu yaparak şunları söyledi;

“Bir ülkenin, bir devletin ve bir milletin öz değerleriyle geleceğe yürüyebilmesi ve bu yürüyüşte başarılı olabilmesinin en önemli unsuru öğretmenlerimizin emeğidir. Üstlendikleri misyon, Türkiye çocuklarının ve yeni nesillerin yetişmesi için verdikleri çaba; çok büyüktür. Her birimizin hayatında bıraktıkları izler, bizlere kazandırdıkları bilgi ve deneyimler çok değerlidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi; toplumun düşmanı cehalet, cehaletin düşmanı ise öğretmenlerdir.

Öğretmenlerimiz yetiştirdikleri tüm bireyler ve yeni öğretmenlerle, bilimin ışığında vatanseverliğin, milli değerlerimize bağlılığımızın gücü ve devamlılığı noktasında da en etkin rolü üstlenmektedirler.”

Eğitimi en önemli ve hayati alan olarak ele aldıklarını belirten Salt, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öğretmenlerin 60 yıllık hayalini gerçek kılan bir lider olduğunun altını çizerek, Türk eğitim tarihinde ilk kez öğretmenlik statüsünü güçlendiren ve önemli avantajlar sağlayan düzenlemeler yaptıklarını hatırlattı.

Salt, “Bu asla değişmedi. Pek çok eğitim reformu hayata geçirirken, onların çalışma koşullarını da iyileştirmek için önemli adımlar attık. Çünkü, biliyorduk ki; onların refahı, ülkenin ve gelecek neslin refahıdır. Onların mutluluğu; bütün çocukların, hayata atılmak için yol haritası çıkarmak isteyen tüm gençlerin mutluluğudur. Bugün Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda çalışan öğretmen sayımız 1 milyonun üzerindedir.

22 yıl boyunca en büyük bütçe eğitime ayrılmıştır. Bugün de alt yapıları, bütçesi, derslikleri, eğitim materyalleri ve teknolojisiyle eğitimi ve öğretmenlerimizi güçlendirerek, dolayısıyla da güçlenerek Türkiye Yüzyılı’nı örmeye devam ediyoruz.

Emeklerinin önünde saygıyla eğiliyorum. Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. Bu vesileyle, öncelikle Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi saygı ve minnetle yad ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Editör: Eda Dorucan