Yenice Şirinköy, Değirmenyanı ve Cihanbey Köyleri Derneği Başkanı Hüseyin Kurt, Kurban Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Kurt, bayramların her zaman bütünleştirici bir ruhla inananları bir araya getirdiğini belirttiği mesajında, “Bayramlar, insanlar arasında karşılıklı sevgi ve saygı bağlarını pekiştiren, dargınlıkları unutturup kardeşçe kucaklaştıran, milli birlik ve beraberliği, bir arada yaşama arzusunu kuvvetlendiren, milli ve dini duyguların, örf ve adetlerin uygulandığı müstesna günlerdir” dedi.

Gurbetçiler olarak, birlik ve beraberliğin ne kadar önemli olduğunu bildiklerini aktaran Kurt, “Bizler Almanya’da yaşayan Karabüklüler olarak hem memleketimizin hem de ülkemizin en zor anlarında destek olmak için elimizden geleni yapmaktayız. Türkiye Cumhuriyeti topraklarında ve ay-yıldızlı Türk Bayrağı altında huzur içinde yaşayan bir millet olarak ne kadar şanslı olduğumuzu ve bize bu huzuru veren Yüce Allah’a ne kadar şükretmemiz gerektiğinin idrakinde olmalıyız” ifadelerine yer verdi.

Kurt, “Bu vesileyle Kurban Bayramı’nın, ülkemize sağlık, huzur ve mutluluk getirmesi temennisi ile kesilen kurbanların ve yapılan duaların kabulünü Yüce Allah’tan diliyor, herkese aileleri ile birlikte daha nice bayramlarda birlikte olmak dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.