Karabük Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi Karabük Belediye Başkan Adayı Rafet Vergili, Milliyetçi Hareket Partisi Yenice Belediye Başkan Adayı Zeki Çaylı’nın aday tanıtım toplantısına katıldı.

Aday tanıtım toplantısına, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Milliyetçi Hareket Partisi Karabük İl Başkanı Cenk Gedikoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi Karabük Merkez İlçe Başkanı Abdurrahman Meşe, Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Aday tanıtım toplantısında bir konuşma yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; “Yenice’de ittifakın her şeyiyle beraber oluştuğunu görüyoruz. Ak partili, Cumhuriyet Halk Partili, Büyük Birlik Partili, Saadet Partili arkadaşlar var. İttifak var Zeki Çaylı var. İttifak nasıl kuruluyormuş öğrenmesi gerekilen yer Yenicedir. Şuan Milletvekillerimiz spor salonlarında arkalarına 7-0 pankartlar yazdırıp, 7 tane belediyeyi alacağını sanıyor. Bakın göreceksiniz Ak parti bir tane belediye alamayacaktır. Yenice’de bunun ateşidir. Yenice Belediyesi benim 15 senedir izlemiş olduğum bir belediyedir.

Hiç bir zaman Ankara’nın eli değmedi. Zeki başkan kendi imkanlarıyla Yenice’yi imar etmeye çalıştı. Herkeste bundan pay almaya alıp, siyaset yapmaya kalktı. Ama Zeki başkan bunların hiç birine yol vermedi. Bizim ittifakla bir problemimiz yok. Biz Milletvekilliği seçimlerinde partimize oy verdik. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Tayyip Beye oy verdik. Ama Karabük’te kişilik kazanmaya çalışan Milletvekilleri, il teşkilatları bizim üzerimizden siyaset yapmaya devam ettiler. Biz bunların hiç birisine hiç bir zaman yol vermeyeceğiz. Şuan yaptıkları tek iş tehdit üzerine siyaset yapmaya çalışıyorlar.

Tehdit ile yapılacak siyasetin sonunun hüsran olduğunu hala öğrenememişler. 10 aydır ne Karabük’e, ne kendi memleketlerine, ne Yenice’ye hiç bir yere faydaları olmamış. Yalnızca sel döneminde gelip yukardan bakmışlar. Sel gittikten sonrada zaten gelmelerine gerek kalmamış. Zeki başkan bugüne kadar çalmadı çırpmadı. Hiç bir şaibesini duymadık. Ne gerekiyorsa Yenice için yapmaya gayret etti. Bundan sonrada yapacağına inanıyoruz. Biz Zeki başkana inandığımız için buradayız. Sizde inanmaya devam edin Yenice imar olsun. Bizi kimse eğemez, onların bizi eğmeye gücü yetmez. Biz buradayız. Hiç bir zaman Zeki başkanımızı da, Yenicelileri de kimse eğemez. Zeki başkan ne söylediyse hepsini yerine getirir. Yenice’de seçim bugünden bitmiş” dedi. 

Editör: Eda Dorucan