Karabük’ün ekonomik kalkınmasına büyük bir ivme kazandıracak ve istihdam sorununu çözecek olan Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) altyapı ihalesi yapıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğünde tamamlanan ihalenin maliyeti 280 milyon lira olarak belirlendi.

AK Parti Karabük milletvekilleri Cem Şahin ve Ali Keskinkılıç, konuyla ilgili yaptıkları açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Eskipazar Metal Ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, yol, yağmur suyu, içme suyu, kanalizasyon, YG-AG elektrik ve telekom altyapı şebekesi inşaatlarından müteşekkil altyapı yapım işinin ihalesi bugün yapıldı. İhaleyi 280 milyon TL bedelle bir firma aldı. Karabük’ün istihdamı, kalkınması, büyümesi ve refahı için çok önemli gördüğümüz sanayi bölgemizin bir an önce hizmete girmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Bundan sonraki süreci de çok yakından takip edeceğiz. Şu an 62 firmaya ön tahsis yapılmış durumda. İkinci bir KARDEMİR olarak gördüğümüz Eskipazar OSB’nin altyapı ihalesi hayırlı olsun.”