Yeni Mahalle Spor Salonu’nda gerçekleştirilen açılış seremonisinin ardından üç gün sürecek olan müsabakalar başladı. Karabük’te üç gün sürecek olan turnuvaya Türkiye’nin dört bir yanından kulüp ve sporcu katılacak.

Türkiye genelinden; 10 il, 22 kulüp, 300 sporcu, hakem ve idarecinin katılım sağlıyacak. ’Okul Sporları Gençler Voleybol Grup’ müsabakaları, Yenimahalle Spor Salonu ve Yenişehir Kapalı Spor Salonu’nda oynanacak.

SPOR KENTİ ‘KARABÜK’

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, açılış konuşması gerçekleştirdi. Milli Eğitim Müdürü Akbaş, 2023-2024 eğitim-öğretim yılına devam ettiklerini belirtti. Okullarda akademik başarıların çok önemli olduğunu ancak bununla beraber gençlerin sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde de bulunmasını istediklerini söyledi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Coşkun Güven ise, son yıllarda yapmış oldukları organizasyonlarla Karabük’ün ‘spor kenti’ olarak tanınmasını da sağlamaya çalıştıklarını dile getirdi.

Bir diğer konuşmacı Karabük Vali Yardımcısı Mustafa Şahin ise konuşmasında, üniversitelerin akademik başarıların yanında öğrencilere sanatsal, kültürel ve sportif yönlerinin olup olmadıklarını da sorduklarını belirtti. Bu tarz çok yönlü bireyler olmanın çok önemli olduğunu vurgulayan Şahin turnuvaya katılan tüm takımlara başarılar diledi.

AÇILIŞA VALİ YARDIMCISI’DA KATILDI

Açılış seremonisine Karabük Vali Yardımcısı Mustafa Şahin Gençlik ve Spor İl Müdürü Coşkun Güven, Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Karabük Müdürü Mustafa Çalış, Spor Hizmetleri Müdürü İsmail Özcan, Yurt Hizmetleri Müdürü Mehmet Özkeskin, Gençlik Hizmetleri Müdürü Hüseyin Bilicioğlu, şube müdürleri, okul sporları tertip komitesi, teknik heyetler ve sporcular katıldı.