Karabük Derin Haber

Bilinçsiz İlaç Kullanımına Akılcı Çözüm

Bilinçsiz İlaç Kullanımına Akılcı Çözüm
20 Okuma
10 Ocak 2020 - 14:00

Karabük İl Sağlık Müdürlüğünün, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) 2019 yılı Teknik Destek Programı kapsamında sağlanan destek ile yürütmekte olduğu “Akılcı İlaç Kullan Sağlığına Sahip Çık” projesinin tanıtımı yapıldı.

Valilik Büyük Toplantı Salonunda gerçekleştirilen proje tanıtım toplantısına Vali Fuat Gürel, AK Parti Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş, Hukuk Müşaviri Numan Tahir Şimşek, kurum müdürleri ile kamu personelleri katıldı.

İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı tarafından yapılan Akılcı İlaç Kullanımı Faaliyetleri ve proje tanıtımının ardından protokol konuşmaları gerçekleştirildi.

Gereksiz antibiyotik kullanımının tüm dünyada ciddi bir sorun olduğunu ve acil tedbir alınması gerektiğini vurgulayan Vali Gürel, “Ülkemizde sadece sağlık sektöründe değil birçok sektörde israf arttı. Sağlık sektöründe ise gereksiz alınan ilaçlar hem ülke ekonomisini hem de sağlığımızı olumsuz etkiliyor. Bu proje ile birlikte ilimizde bir bilinçlendirme sağlanacak. Böylelikle akılcı ilaç kullanımı noktasında vatandaşlarımızın daha hassas davranması sağlanacak. Vatandaşlarımızın da hekimlerimizin yazdığı ilaç dışında kendi kafalarına göre ilaç satın almamaları büyük önem taşıyor. Akılcı ilaç kullanımı konusunda böylesine bir proje üreten AB Koordinasyon merkezimize, İl Sağlık Müdürlüğümüze ve projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Tanıtım toplantısı, KBÜ Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Namık Bilici tarafından antibiyotik ve ilaç kullanımı hakkında katılımcılara sunumlar eşliğinde bilgilendirme yapılması ile sona erdi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Karabük Derin Haber 2020 © Tüm Hakları Saklıdır. Karabük'te doğru haberin adresi.