Eğitim-öğretim faaliyetleri, yönetici temsiliyeti, inşaat, güçlendirilecek okullar, ar-ge projeleri ana gündem maddelerini içeren Haftalık Değerlendirme Toplantısı İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş öncülüğünde gerçekleştirildi.

Toplantının açılışında İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş toplantıya katılan yöneticilerin uhdesinde bulunan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Toplantıda eğitim-öğretim faaliyetleri, yönetici temsiliyeti, inşaat, güçlendirilecek okullar, ar-ge projeleri ana gündem maddeleri arasında yer aldı. Gündem maddeleri bünyesinde yöneticilere talimatlar vererek değerlendirmelerde bulunan Akbaş, “Bakanımız Yusuf Tekin liderliğinde Valimiz Mustafa YAVUZ öncülüğünde ilimizin eğitim-öğretim faaliyetleri başarılı bir şekilde devam etmektedir. Başarının istikrarı bakanlığımız, valiliğimiz, müdürlüğümüz ile okullar arasındaki güçlü koordinasyon sağlamamızdan kaynaklanmaktadır. Verilen talimatların vaktinde ve zamanında yapılması, iletişim, planlı ve programlı çalışma, belirlediğimiz hedeflere emin adımlarla ilerleme, iş ve işlemlerimizi kanun, mevzuat ve yönetmelik çerçevesinde yapma gibi birçok hususu yerine getirmeye devam ettiğimiz zaman başarı daima kaçınılmaz olur. Okul/kurumlarımızı yakından takip etmeye devam edelim. Okul idarecileri, öğretmenler ve personel ile iletişimimiz güçlü olsun. Sene sonu iş ve işlemlerimizi tamamlayalım” dedi.

“Öğretmen ve öğrencilerimiz ulusal ve uluslararası düzenlenen yarışmalarda ülkemizi ve ilimizi en iyi şekilde temsil etmeye devam ediyor” diyen Akbaş, “Düzenlenen yarışmalarda Dünya, Avrupa, Balkan ve Türkiye dereceleri almaya devam ediyoruz. Öğretmenlerimiz öğrencilerimize rol model olmaktadır. Göz aydınlığı çocuklarımızı akademik başarı ile birlikte sosyal, kültürel ve sportif alanlara teşvik etmektedir. Bu bağlamda çocuklarımızın çok yönlü gelişmesi, onlara değerlerimizi, kültürümüzü anlatmak ve yaşantısına lanse etmek adına çalışmalarımız devam etmektedir” ifadelerini kullandı. Toplantı fikir alışverişi ile son buldu.