Karabük Derin Haber – Karabük Haber'in Doğru Adresi

Azmettiricinin bulunamayışının üzerinden GÜN geçti.
casino siteleri

Karabük Açı Koleji’nden Başarı Dolu Bir Yıl

Karabük Açı Koleji’nden Başarı Dolu Bir Yıl
1.696 okundu.
07 Temmuz 2021 - 18:29

Karabük’ün ilk ve tek konsept okulu olan Açı Koleji 2020-2021 Eğitim ve Öğretim yılını başarılı bir şekilde tamamladı. Öğrenimlerini başarı ile tamamlayan Açı Koleji 4. ve 8. Sınıf öğrencileri girdikleri orta okul ve lise sınavlarında derece yaparak istedikleri okullarda eğitim alma hakkını elde etmeyi başardı.

Geçtiğimiz günlerde öğrencileri için yaptığı mezuniyet töreni ve Aydilge Konseri ile akıllarda kalan Karabük’ün ilk ve tek konsept okulu Açı Koleji öğrencilerinin akademik başarılarıyla da  adından söz ettiriyor.

4. Sınıf öğrencilerinin katıldığı Proje İmam Hatip Ortaokulu Seçme Sınavı’na katılan Açı Koleji öğrencilerin yüzde 80’i okula yerleşmeye hak kazandı. Yapılan seçme sınavında Açı Koleji’nde eğitim alan iki öğrenci ilk 10’a girmeyi başardı.

“Açı Koleji Her 3 Öğrenciden 2’sini Nitelikli Okullara Yerleştirmeyi Başardı”

8. Sınıf öğrencilerinin katıldığı Liselere Giriş Sınavı’nda (LGS) ise yüzde 70 yerleştirme başarısı gösteren Açı Koleji dikkatleri üzerine çekti. Açı Koleji açıklanan sınav sonuçlarına göre her 3 öğrenciden 2’sini nitelikli okullara yerleştirmeyi başararak Karabük’ün eğitim ve öğretim alanın da adından söz ettirmeyi başardı.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Karabük Derin Haber Copyright © 2022 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.