Karabük Derin Haber – Karabük Haber'in Doğru Adresi

Azmettiricinin bulunamayışının üzerinden GÜN geçti.
casino siteleri

Yenice Ormanları Görüntüsüyle Mest Ediyor

Yenice Ormanları Görüntüsüyle Mest Ediyor
1.154 okundu.
02 Kasım 2022 - 13:45

Sahip olduğu yaban hayat ve bitki çeşitliliği ile insanların ilgisini çeken ve acil korunması gereken 100 sıcak noktadan biri ilan edilen Yenice ormanlarının hazan renklerine bürünmesinin ardından ortaya çıkan kartpostallık görüntüler mest ediyor.

Türkiye’nin en büyük blok ormanlarının yer aldığı Karabük’ün Yenice ormanları, sonbaharın gelişinin ardından ortaya çıkan renk cümbüşü ile vatandaş görsel şölen sunmaya başladı.

İlkbahar ve yaz aylarında yeşilin her tonunu barındıran Yenice ormanlarının yaprakları sonbaharla birlikte rengarenk ağaçlarla ayrı bir güzelliğe büründü.

Barındırdığı yaban hayatı çeşitliliğiyle Avrupa’nın 100 orman sıcak noktasından biri kabul edilen ve sarı ve kırmızı ton renklerin yoğunluğuyla eşsiz bir görüntü oluşturan Yenice ormanları fotoğraf tutkunlarına kartpostallık portreler de sunuyor.

Yenice Ormanları suyun ve nemin oluşturduğu zengin bitki çeşitliliğinin ürünü olan anıt ağaçlarla tabiat harikasının en değerli hazineleri arasında yer alıyor.

Endemik bitki türü bakımında ve kendine has bir mikro klimaya sahip olmasıyla dikkat çeken ormanın en önemli bölümünü ise anıt ağaçların bulunduğu Arboretum alanı oluşturuyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Karabük Derin Haber Copyright © 2023 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.