Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın koronavirüsle mücadele de yeni kararları açıklamasıyla birlikte Millî Eğitim Bakanlığı uzaktan eğitime geçiş konusunda yeni kararlar alındığını açıkladı. Koronavirüs sürecinden en çok etkilenen alanlardan birisi olan eğitimde uzaktan eğitim süreci yeniden başladı. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada 8. Ve 12.sınıflar hariç 15 Nisan 2021 tarihinden itibaren uzaktan eğitime geçileceği belirtildi. Yerinde karar döneminin ardından Karabük'te kademeli o k yüz yüze eğitim dönemine geçilmişti. Vakaların artması ile birlikte Ramazan Ayında kısmı kapanma kararı aldıklarını açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan koronavirüsle mücadele de önemli açıklamalarda bulunmuştu. Kabine toplantısının ardından Milli Eğitim Bakanlığı basın açıklaması yaptı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;
  • İlkokullarda tüm sınıf düzeylerinde tam zamanlı uzaktan eğitime geçilecektir.
  • Ortaokulların tüm sınıf düzeylerinde (8. sınıflar hariç) tam zamanlı uzaktan eğitime geçilecektir.
  • Liselerin tüm sınıf düzeylerinde (12. sınıflar hariç) tam zamanlı uzaktan eğitime geçilecektir.
  • 8 ve 12. sınıflar yüz yüze eğitime devam edebileceklerdir.
  • 8 ve 12. sınıflar ile mezun yönelik düzenlenen Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile takviye kurslarına cumartesi ve pazar günleri de dâhil devam edilecektir.
  • Okul öncesi eğitim kurumları yüz yüze eğitime mevcut şekilde devam edeceklerdir.
Okullarımızın gerekli hazırlıkları yapabilmesi için yeni kararlar 15 Nisan 2021 Perşembe gününden itibaren uygulanmaya başlanacaktır. "