Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Dil ve Sanat Kulübünün organize ettiği iftar programında bin öğrenci ile bir araya geldi.

KBÜ Sosyal Yaşam Merkezi yemekhanesinde verilen iftara, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Rakıp Karaş, İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulcebbar Kavak ve akademisyenler de katıldı.

Düzenlenen iftar programında konuşan Rektör Kırışık, “Karabük Üniversitesinde bin öğrencimizle, Hocalarımızla, Hocalarımızın aileleri ile mübarek Ramazan ayında bu iftar buluşmasında bir arada bulunmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum” dedi.

Karabük Üniversitesinin öğrencileri, akademisyenleri, idari personeli ve Karabük Halkı ile birlikte huzur, güven, dostluk ve kardeşlik iklimini tesis ettiğini belirten Rektör Kırışık, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Mübarek Ramazan ayından hemen önce 2-3 Mart tarihlerinde büyük bir coşku ile gerçekleştirdiğimiz SOSYALFEST programı Karabük’ün halkıyla, öğrencisiyle, akademisyeniyle, iş insanlarıyla kenetlendiğinde ne kadar büyük başarılar kazanacağının muhteşem bir örnek modeli olmuştur. 100 bine yakın büyük bir katılımla Türkiye’de ilk defa gerçekleştirdiğimiz SOSYALFEST, Türkiye’nin her tarafında büyük bir coşku ve ilgiyle karşılanmıştır. SOSYALFEST’e Türkiye’nin her tarafından 3 bin 783 sosyal model başvurusu yapılarak ilk defa yapılan bu organizasyon büyük bir başarıya imza atmıştır. Sosyal bilimlerin her alanından 400 stant etkinliği, 123 sosyal etkinlikle Türkiye Sosyal Bilimler hamlesi başlatılmıştır. Karabük Üniversitesi, öğrenci-üniversite-şehir iş birliğinde gerçekleşen SOSYALFEST projesi ile öncü bir rol üstlenmiştir.”

Rektör Kırışık, üniversite olarak enerji, batarya, çelik ve yapay zeka alanlarında kurdukları çalışma takımları ile yeni teknolojiler geliştirmek için diğer üniversitelerle beyin gücü birliği oluşturduklarını ifade ederek, “Bu çalışmalarla Sayın Cumhurbaşkanımızın Türkiye Yüzyılı Vizyonuna gençliğin ve bilimin gücü ile destek oluyoruz. Bu çalışmaları kararlılıkla sürdürmeye hep birlikte devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle mübarek Ramazan ayınızı kutluyor, nice başarılı çalışmayı hep birlikte gerçekleştirmeyi Yüce Rabbimden niyaz ediyorum. Hepinize bu güzel iftara katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Editör: Haber Merkezi