Karabük Derin Haber – Karabük Haber'in Doğru Adresi

Azmettiricinin bulunamayışının üzerinden GÜN geçti.
casino siteleri

LGS Sınavında Birinci Olan 193 Kişiden 5’i Karabük’ten

LGS Sınavında Birinci Olan 193 Kişiden 5’i Karabük’ten
2.400 okundu.
30 Haziran 2022 - 11:47

LGS 2022 sınav sonuçlarına göre İlimiz genelinde 5 öğrenci sınavdan tam puan alarak Türkiye Birincisi oldu.

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı bu yıl 5 Haziran’da yapılmıştı. Açıklanan sınav sonuçlarına göre Karabük’ten 5 öğrenci 500 puan alarak Türkiye Birincisi oldu. Karabük İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş birinci olan 5 öğrenciyi tebrik ederek konu ile ilgili açıklamada bulundu.

LGS Karabük Birincileri için Karabük İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş Yapmış Olduğu açıklamada şu sözlere yer verdi;

“Bu Başarı Bir Takım Başarısıdır”

“Ülke genelinde tüm soruları doğru olarak cevaplayan 193 öğrenciden 5’inin İlimizden çıkmış olmasının nüfus ve öğrenci sayısı oranına göre çok büyük bir başarı olduğunu vurgulayan İl Millî Eğitim Müdürümüz Nevzat AKBAŞ, Bu başarı bir takım başarısıdır”dedi.

Akbaş; “İdarecisinden öğretmenine, velimizden okulumuzu temizleyen hizmetlisine kadar eğitim ailemizin üstün emeklerinin karşılığıdır. Öğrencilerimizi kutluyorum, öğretmenlerimize teşekkür ediyorum, velilerimizi, idarecilerimizi tebrik ediyorum. Sınav her şey demek değildir.

Bakanlığımız tarafından öğrencilerimizin hizmetine sunulan yardımcı kaynaklar, testler ve yeni sınav sistemine göre hazırlanmış örnek sorularla çocuklarımız ne yaptıklarının bilincinde olarak hazırlandılar.

Bakanlığımız emir ve talimatları doğrultusunda Sayın Valimizin büyük destek ve himayeleriyle Karabük Eğitim Ailesi olarak çocuklarımıza hayatın her noktasında mutlu olabilmelerini sağlamak adına en kaliteli hizmeti sunabilmek için uzunca bir hazırlık sürecini hep beraber yönettik ve şu anda da bu çalışmanın semeresini aldık”. dedi.

Akbaş, Bu Başarıda Yapılmış Olan Çalışmalara Destek Veren Protol Üyelerine Teşekkür Etti

LGS uygulamasını da sorunsuz olarak tamamladık diyen Karabük İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, “Birlik ve beraberlik içinde başardığımız bu sürece katkısı olan, ve yapmış olduğumuz çalışmalarda desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Bakanımız Sayın Mahmut ÖZER’e, değerli büyüğümüz Sayın Mehmet Ali ŞAHİN’e, Bakan Yardımcımız Sayın Sadri ŞENSOY’a, eğitim öğretim sürecinin her safhasında bizlerin yanında olan ve himayelerini her zaman gördüğümüz Valimiz Sayın Fuat GÜREL’e, bizlerin hep yanında olan ve işlerimizi titizlikle takip eden Karabük Milletvekillerimiz Sayın Cumhur ÜNAL ve Sayın Niyazi GÜNEŞ‘e, Karabük Belediye Başkanımız Sayın Rafet VERGLİ‘ye, Sayın Kaymakamlarımızaİlçe Belediye Başkanlarımıza, Sivil Toplum kuruluşlarımıza, il yöneticilerimize, ilçe müdürlerime, ilçe yöneticilerime, okul yöneticilerimize ve çocuklarımızı en donanımlı şekilde yetiştirmek düstur ve gayretiyle çalışan öğretmenlerimize, bizlerin en büyük yardımcısı kıymetli velilerimize, Eğitim Ailemizin her bir ferdine en kalbi duygularımla teşekkür ederim. Biz Birlikte Güçlüyüz.” diyerek sözlerini noktaladı.

Karabük’ten LGS Türkiye Birincileri;

  • Mevlana İmam Hatip Ortaokulu Öğrencimiz Şeyma Nur ÇOŞTU,
  • Safranbolu Emek Ortaokulu Öğrencimiz Elif BAYRAM,
  • Şehit Murat Akdemir Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencimiz Aslınur KARABULUT,
  • Karabük Bahçeşehir Koleji Ortaokulu Öğrencilerimiz Deniz SERKAN ADABAŞ ve Kerem ESERLER
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Karabük Derin Haber Copyright © 2022 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.