MHP Karabük İl Başkanlığında nöbet değişimi. Uzunca bir süredir il başkanlığını sürdüren Adem Kar il başkanlığını bırakcağını açıkladı. Yerine ise yine uzunca bir süre il başkan vekilliği yapan Cenk Gedikoğlu'nun eylül ayındaki kongrede tek aday olacağı açıklandı.

Yerel seçimler öncesi ilçe ve il kongrelerini hızlı bir şekilde gerçekleştirmeye devam eden MHP'de İl Başkanı Dr Adem Kar yoruldum dedi. Geçtiğimiz il kongresi seçimlerinde de aday olmamayı düşünen ancak tabanın talebi doğrultusunda yeniden il başkanı seçilen  Kar bu sefer yeter dedi.

Geçtiğimiz hafta Derin Medya gurubu Derin Tv ve Derin Haber Yönetim Kurulu Başkanı Sait Alıcı ile İHA Bölge Müdürü Yasin Erdem ile yaptıkları dost sohbetin de de ayrılacağının sinyallerini vermişti.

İl Başkan Vekili Cenk Gedikoğlu ile birlikte Ankara'da MHP Genel Merkezinde bir dizi görüşmeler yapan Dr Adem Kar bırakma talebini Teşkilat başkanına iletti. Kar görüşme sonrası yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi.

Çok kıymetli Karabüklü hemşehrilerim ve Milliyetçi Hareket Partili dava arkadaşlarım; 
Yedi yıldır büyük bir onur ve şerefle sürdürdüğüm, Milliyetçi Hareket Partisi Karabük il Başkanlığı görevimden işlerimin yoğunluğu nedeniyle Genel Başkanımız Sn Dr.Devlet Bahçeli beyefendinin ve Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sn Prof.Dr Edip Semih Yalçın beyefendinin yüksek müsadeleri ile 17 Eylül 2023  tarihinde yapılacak olan ve Tek liste halinde gidilecek olan İl Kongremizde,Genel Merkezimizin talimatları doğrultusunda MHP Karabük  İl Başkanlığı görevimi yıllardır büyük bir uyum içerisinde çalıştığımız ve bu bayrağı daha yukarı taşıyacağına inandığım,davamızda büyük emekleri olan sevgili Cenk Gedikoğlu kardeşime devir etmenin mutluluğunu yaşıyorum. Yarım asrı aşkın süredir devam eden bu kutlu yürüyüş yükselerek devam edecektir. 
Mensubu olmaktan onur ve şeref duyduğum davamın başta Genel Başkanım Sn Dr Devlet Bahçeli’nin emrinde Genel Merkezimizin ve Karabük Teşkilatımızın her zaman yanında olduğumu gururla ifade ediyorum.
Bu kutlu davamızda gece gündüz mücadele ettiğimiz Başta Karabük Belediye Başkanımız Ağabeyim Rafet Vergili olmak üzere, Belediye Başkanlarımıza, İlçe Başkanlarımıza, Ülkü Ocaklarımıza, tüm teşkilat kademelerimize üyelerimize çok teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum.

Editör: Sait Alıcı