AK Parti Karabük milletvekilleri Cem Şahin ve Ali Keskinkılıç, Eskipazar Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) incelemelerde bulundu.

Şahin ve Keskinkılıç, Eskipazar OSB Müdürü Emin Demir’den çalışmalar hakkındabilgialdı.

AK Parti Karabük Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Cem Şahin, göreve geldikleri günden itibaren Karabük’ün daha iyi bir yere gelmesi için çalışmaya devam ettiklerini belirtti.

İstihdamın her toplumun büyümesi ve gelişmesi için kritik bir öneme sahip olduğunu ifade eden Şahin, "Karabük’ümüzde işsizlik sorununu çözmek ve gençlerimize daha fazla istihdam olanağı sunmak için çalışıyoruz. Yerel işletmeleri destekleyerek yeni iş fırsatları oluşturmayı hedefliyoruz. Ayrıca, meslek eğitimi programlarını genişleterek işgücü piyasasına daha donanımlı bireyler kazandırmayı amaçlıyoruz. Eskipazar Organize Sanayi Bölgesi bu açıdan çok önemli. Yakından takip ediyor, her aşamasıyla ilgileniyoruz. Alt yapı ihalesi yapıldı. Yaklaşık 60 firmanın başvurusu var. Burası faaliyete geçtiğinde ilimizde 2’inci bir KARDEMİR olacak. 5 binin üzerinde istihdam sağlanacak. Öte yandan girişimlerimiz sonunda Cumhurbaşkanımız KARDEMİR’e 600 işçi alınacağını duyurmuştu. Bunun 300’ü kurayla belirlendi. Yakın zamanda iş başı yapacaklar. 300’ü de yıl sonuna kadar başlamış olacak. Ben bunun devamının da geleceğine inanıyorum. Çünkü her geçen gün büyüyen ve ülke ekonomisine katlı sağlayan bir KARDEMİR var" dedi.

"Her zaman eğitim camiasının emrindeyiz"

Karabük’ün eğitim konusunda çok iyi bir noktada olduğunun altını çizen Şahin, "Bizlerde eğitim konusunda üzerimize ne düşüyorsa fazlasını yapıyoruz. Eğitimin altyapısı konusunda yoğun bir mesai içindeyiz. Özellikle bina ve personel konusunda bir sıkıntımız yok. Deprem güçlendirilmesi gereken binalarımızın neredeyse tamamı yapıldı. Yeni eğitim binalarının yapımı da devam ediyor. Çocuklarımızın en iyi eğitimi alabilmesi için gece gündüz çalışıyoruz. Her zaman eğitim camiasının emrindeyiz. Karabük Üniversitemiz de rektör ataması ile yeni bir dönem başladı. Yeni dönemde üniversitemiz adından daha da çok bahsettirecektir. Zira bu yıl doluluk oranı neredeyse yüzde yüzde 100’e ulaştı. Bu da gösteriyor ki üniversitemizdeki eğitim tercih ediliyor" diye konuştu.

Karabük’ün her açıdan daha iyi bir yere gelmesi için durmadan çalışacaklarını vurgulayan Şahin, "Bu hedeflere ulaşmak için her türlü çabayı sarf edeceğiz. Bu nedenle kentimizin çok değerli basın mensuplarının ve Karabük halkının desteği bizim için çok önemlidir. Hep birlikte, daha güçlü ve daha iyi bir Karabük için çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Kaynak: