Ordu’da bu yıl 4’üncüsü düzenlenen triatlon yarışmaları ilginç görüntülere sahne oldu. Triatletlerle birlikte denize atlayan bir köpek yorulunca itfaiye ekipleri tarafından denizden alınarak kıyıya çıkarıldı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Triatlon Federasyonu iş birliği ile bu yıl 4’üncüsü düzenlenen ve 3 gün süren “2023 Ordu Triatlon Türkiye Kupası” ve “Okul Sporları Türkiye Şampiyonası” yarışları bugün sona eriyor. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ve Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya’nın startı ile başlayan yarışlarda triatletler kıyasıya mücadele ediyor. Yarışlarda sporcular sırasıyla yüzme, bisiklet ve koşu olmak üzere 3 ayrı parkurda ter döküyor.

Sevimli köpek, triatletler ile birlikte yüzdü

Yarışların üçüncü gününde ilginç bir olay yaşandı. Yüzme yarışmalarının başlangıcının hemen ardından yarış alanına giren bir köpek, triatletlerle birlikte denize atladı. Yüzme yarışmasında denize açılan ve atletlerle birlikte yüzen köpek bir müddet sonra yoruldu. Kanocular köpeği kıyıya yaklaştırmak istedi, bunu fark eden Ordu Büyükşehir Belediyesi itfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, köpeği alarak kıyıya getirdi.

“Tüm canlılar bizim için değerli”

Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Fatsa Grup Amirliği’nde görev yapan itfaiye eri Emre Arslan, “Köpeğin çok yorulduğunu fark ettik ve hayvanın zarar görmemesi için tekneye alarak kıyıya çıkarttık. Hayvanlar bizim için çok önemli, her canlı için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Suda çok yorulmuştu ve batmak üzereydi, hemen müdahale ettik” dedi.