Karabük’te Özçelik İş Sendikası delegesi çocuğunun yanında saldırıya uğrayarak darp edildiği iddia edildi. Sendika üyesi ve üst kurul delegesi olan Adnan T. çocuğuyla gezdiği sırada R.D. isimli şahısla karşılaştı. R.D., KARDEMİR işçisi olan Adnan T.’ye sözlü saldırıda bulunduktan sonra başına sert bir cisimle vurarak yaraladı. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine polis ve 112 Acil Servis ekipleri sevk edildi. Saldırgan şahıs polis ekiplerince gözaltına alınırken, yaralı ilk müdahalenin ardından Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Yaralının Başına 13 Dikiş Atıldı

Tedavi altına alınan yaralının başına 13 dikiş atıldığı öğrenilirken Özçelik İş Sendikası Genel Merkezi tarafından yaşanan olayla ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada, “Haklarını savunmakla mükellef olduğumuz bir işçiye kalkan el, sendikal yaşama ve Özçelik-İş Karabük Şubesi tarihine kara bir leke o k geçmiştir. KARDEMİR'de ve Türkiye genelinde oynanmakta olan oyunların farkındayız. Üyemize yapılan bu adice saldırıyı nefretle kınıyor, kendisine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, Yüce Allah'tan acil şifalar diliyoruz. Sözde demokrasi aşıklarının yapmış olduğu baskı ve tehditlere boyun eğmeyen tüm üyelerimize bir kez daha sağduyu çağrısı yapıyor, tahriklere kapılmamalarını istiyor, sabırla beklemelerini bir kez daha kendilerinden rica ediyoruz. Ayrıca üyemize kalkan bu karanlık ellere ve bu elleri azmettirenlere Yüce Türk yargısının gereken cevabı vereceğine ve hak ettikleri cezaları alacaklarına inanıyoruz” ifadelerine yer verildi.

Öte yandan Özçelik İş Sendikası Karabük Şube Başkanlığı Adına Bugün Yapılan Açıklamada İse Olayın Alacak Verecek Tartışması Olduğu Bildirildi.

Şube başkanlığından yapılan açıklama şu şekilde; “Bugün iki Kardemir çalışanı arasında yaşanan karşılıklı darp olayı basına sendikal bir mesele o k yansıtılmıştır. Oysaki iki Kardemir çalışanı arasında, alacak verecek meselesi yüzünden çıkan olay anında bazı şube yöneticilerimizde olayın yaşandığı mekânın karşısında bulunan bir lokantada yemek yerken bağrışmalar sonucunda şahit olmuşlardır. Söz konusu şube yönetici arkadaşlarımız olay yerine giderek iki Kardemir çalışanı arkadaşımızı ayırmışlar ve sakinleştirmeye çalışmışlardır. Taraflardan birinin üst kurul delegesi olması sebebiyle konu bazı art niyetli mihraklar tarafından sendikal meseleye bağlanmak istenmiştir. Yaşanan bu olayın şubemizle hiçbir alakası yoktur. Bu üzücü olayı tasvip etmiyor, taraf da geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.”