Karabük’ün Safranbolu ilçesindeki özel gereksinimli çocuklar Lavanta Kokulu Safran Tarlasını gezerek güzel vakit geçirdiler.

Safranbolu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören özel gereksinimli çocuklar, Karabük İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odasının proje ortağı olduğu "Lavanta Kokulu Safran Bahçesi’ni gezdi.

Safranbolu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Kurum Müdürü Kemal Özer daha önceki ziyaretlerinden çok memnun oldukları için tekrar geldiklerini belirterek; "Lavanta Kokulu Safran Bahçesi Projesini kurum olarak geçen hafta ziyaret etmiştik. Özel gereksinimli çocuklarımız ve ailelerimiz, görmüş oldukları ilgiden çok memnun oldukları için bu hafta bir kez daha Safranova’yı ziyaret etmek istediler. Biz de çocuklarımızı ve ailelerini tekrar Safranova’ya getirdik ve yine çok memnun kaldık. Çocuklarımız lavanta kokularının arasında hoşça vakit geçirerek bol bol fotoğraf çekildiler. Kurumumuza ve çocuklarımıza gösterdikleri ilgiden dolayı Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası’na teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Ekim ayında safranlar çıktığı zamanda yine çocuklarla Safranova’yı ziyaret edeceklerini söyleyen Kemal Özer, Safranbolu’ya böyle bir proje kazandırdıkları için Karabük İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası’na teşekkür etti.

Kaynak: iha