Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ile görüştü.

Görüşmede Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Rektör Kırışık ile Karabük Üniversitesinin adalet sistemine yönelik projelerini değerlendirme ve ortak çalışma fırsatlarını değerlendirdi. Rektör Kırışık, Adalet Bakanı Tunç’a Karabük Üniversitesinin akademik başarıları, sosyal sorumluluk projeleri ve toplumsal katkıları hakkında bilgi verirken Adalet Bakanlığı ile iş birliği içinde yürütülebilecek projeler ve SOSYALFEST çalışmalarında yaşanan gelişmeler hakkında paylaşımda bulundu.

Rektör Kırışık, ayrıca Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen "Yeni Anayasa Genel Değerlendirme Çalıştayı"na ilişkin Karabük Üniversitesinin bir yükseköğretim kurumu olarak hukuk, demokrasi ve toplumsal meselelere katkı sağlamak adına üstlendiği sorumlulukları bir kez daha vurgulayarak, KBÜ olarak ülkedeki önemli hukuki ve demokratik gelişmelerde aktif bir rol oynamaya devam edeceklerini ifade etti.

KBÜ'nün sosyal, kültürel ve akademik alanda göstermiş olduğu başarılarından duyduğu memnuniyeti dile getiren Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, adalet sisteminin daha etkin ve adil bir şekilde işlemesi için eğitim, araştırma ve uygulama alanlarında yapılacak iş birliklerinin önemine vurgu yaptı.

Bakan Tunç, bu tür görüşmelerin ve iş birliklerinin Türkiye’nin hukuki alandaki gelişimine katkı sağlayacağını belirterek, Karabük Üniversitesinin üstlendiği sorumluluktan, ülkemizdeki hukuki ve demokratik gelişmelerde aktif bir rol oynamasından memnuniyet duyduğunu ifade etti.