Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Ömer Faruk Yelkenci’yi ile bir görüştü.

Gerçekleşen görüşmede, KBÜ ile Milli Eğitim Bakanlığı arasındaki iş birliğinin güçlendirilmesi ve ortak projelerin hayata geçirilmesi için potansiyel alanlar değerlendirildi.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Yelkenci, yapılabilecek iş birliklerinin eğitim sistemine olumlu katkılar sağlayacağını ifade ederek, gençlerin sosyal etkinliklere olan ilgisini desteklemenin önemine değindi. Görüşmede ortak projelerin hayata geçirilmesi için karşılıklı fikir alışverişinin önemli olduğunu belirten Bakan Yardımcısı Yelkenci, bu tür ziyaretlerin iş birliğini daha da güçlendireceğine dikkati çekti.

KBÜ Rektörü Kırışık, üniversite olarak eğitim ve sosyal sorumluluk projelerine verdikleri önemi vurgulayarak, Milli Eğitim Bakanlığı ile iş birliği içinde daha etkili adımlar atmak istediklerini, ayrıca, öğrencilerin daha etkin katılımını sağlamak amacıyla SOSYALFEST üzerine fikir alışverişinde bulunulduklarını belirtti.

Editör: Eda Dorucan