Safranbolu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin Türkiye Yüzyılı Vizyonuyla Yükseköğretim Kurumları iş birliğinde kariyer planlamalarını ve gelişimlerini çok yönlü sağlamak amacıyla düzenlenen Hayat-İlim-Kültür-Medeniyet-Eğitim-Teknoloji (HİKMET) projesinin uygulanması Şehit Murat Akdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirildi.

Karabük Üniversitesi (KBÜ) iş birliğiyle gerçekleştirilen programa, KBÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, KBÜ Genel Sekreteri Lütfi Köm, Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Said Nuri Odabaşoğlu, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Programda konuşan Akbaş, İmam Hatip okullarının eğitim içeriği ve program çeşitliliği ile önemli eğitim kurumları arasında yer aldığını belirtti. Akbaş, "Bu projemiz ile Anadolu İmam Hatip liselerinin yükseköğretim kurumları ile iş birliği içerisinde olmasını, üniversite bölümlerine yönelik öğrencilerin farkındalıklarının artırılması, akademisyenler ile sistemli planlı çalışmalar yürütülmesi ve ortak projelerin geliştirilmesi, bilim ve medeniyet tarihinde yer alan bilim insanlarının fikir ve eserlerinin tahlil edilmesi ve böylelikle 21. yüzyıl becerileri kazanmış bireyler olarak üniversiteye hazır hale gelmelerini amaçlamaktayız. Burada projemize desteklerinden ötürü Karabük Üniversite rektörümüze ve akademisyenlere de ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Siz sevgili öğrencilerimizin bu önemli ve anlamlı projeden en azami şekilde faydalanacağınızdan hiç kuşkum yok. Sizlere güveniyoruz" dedi.

Program daha sonrasında KBÜ Edebiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Tahir Bilirli’nin Filistin ve Kudüs tarihi hakkında bilgilendirmeleriyle devam ederken, şiir dinletisinin ardından program sona erdi.

Kaynak: