Karabük'ün Safranbolu ilçesinde "Oku-Yorum Yazı-Yorum Projesi" çerçevesinde Fatih Sultan Mehmet Fen Lisesi'nde "Kutadgu Bilig İl Paneli" gerçekleştirildi.

Panele; Karabük İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şevket Küçükzoroğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Said Nuri Odabaşoğlu, Şube Müdürü Enver Ayata ve Fatih Sultan Mehmet Lisesi Müdürü Ziya Çalışkan, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Projenin yürütücülüğünü Fatih Sultan Mehmet Fen Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Satiye Dağı, Mehmet Vergili Fen Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenleri Muhittin Demir, Dilek Apak, Rahmi Doruk'un yaptığı panel her iki okulun öğrencileri tarafından sunuldu. Başkanlığını Ecrin Enal'ın yaptığı panelde Fatih Sultan Mehmet Fen Lisesi öğrencileri ile Mehmet Vergili Fen Lisesi öğrencileri panelist olarak konuştu.

Öğrenciler panelde Kutadgu Bilig'de devlet yönetimi ve beyin özellikleri, dilin önemi, adalet ve bilginin önemi konuları üzerinde durdu. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Odabaşoğlu, programda yaptığı konuşmada, "'Oku-Yorum Yazı-Yorum Projesi' ile öğrencilerimizin akademik başarılarına katkı sağlayacak sosyal ve duygusal beceriler olan ; görev performansı, duygu düzenleme, iş birliği, açık fikirlilik, üst düzey düşünme ve eleştirel okuma becerisine sahip genç yazarların yetiştirilmesi hedeflenmiştir. Bu çerçevede proje için emek veren okul idarecilerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyor çalışmalarında başarılar diliyorum" dedi.

Panel sonunda öğrenciler katılım belgelerini İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Küçükzoroğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Odabaşoğlu, Şube Müdürü Ayata ve Fatih Sultan Mehmet Fen Lisesi Müdürü Çalışkan'dan aldı.

Editör: Haber Merkezi