Karabük'ün Safranbolu ilçesinde özel okulların öğrencilerini taşıyan 26 okul servisi denetlendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, ilçede faaliyet gösteren özel okullarda ikinci dönem başlangıcından itibaren öğrenci taşımacılığı yapan 26 okul servisinin denetiminin yapıldığı bildirildi.

Denetimde servis aracının yaşı, ilkyardım çantası, yangın tüpü, araç kamerası bulunma durumu, koltuk sayısı, muayene durumu, sürücülerin gerekli belgelerinin denetimi yapıldığı belirtilirken, 3 servis şoförüne koltuk sayılarının fazla olması konusunda uyarı yapıldığı kaydedildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Said Nuri Odabaşoğlu da okul servislerinin denetiminin önemli olduğunu belirtti. Odabaşoğlu, "Bakanlığımızın okul servis araçları yönetmeliği gereği yapılan bu denetimler öğrencilerimizin huzur ve güvenle yolculuk yapmalarını sağlamak ve servis sürücülerimizin bu konudaki hassasiyetlerini artırarak trafik kazalarını önlemek amacıyla yapılmaktadır. Denetimin yapılmasında emeği geçen jandarma ve emniyet teşkilatımıza, gerekli şartları sağlayan servis sürücülerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Editör: Eda Dorucan