Karabük Üniversitesi (KBÜ) Savunma Teknolojileri Kulübü ve Google Develope Student Clubs Karabük ekibi tarafından düzenlenen "Devfest Karabük" adlı programda, bilişim sektörünün başarılı temsilcileri KBÜ öğrencileriyle buluştu.

KBÜ Mühendislik Fakültesi Hamit Çepni Konferans Salonu'nda düzenlenen etkinlikte bilişim sektörünün önde gelen isimlerinden olan Google Developer Relations Koordinatörü Beyza Sunay Güner, Ford Otosan Veri Uzmanı Zeynep Küçük, Binbin Mobil Geliştirici Mustafa Türkmen, Acun Medya Akademi Yazılım Uzmanı Hakan Hakyemez, Türk Havacılık Uzay Sanayi Aviyonik Sistemler Uygulama Yazılımları Başmühendisi Ümit Can Bekar ve Google Cloud Yetkili Eğitmeni Zekeriya Beşiroğlu konuşma yaptı.
Konuşmacılar, öğrencileri yapay zeka ve derin öğrenme, mobil uygulamaları geliştirme teknikleri, Google toplulukları ve yazılım kodlaması gibi konularda bilgilendirdi. Konuşmacıların sektörel bilgi ve tecrübelerini paylaştığı Devfest Karabük’te öğrencilerin bilişim alanıyla ilgilenenlerin farklı bakış açıları kazanmaları sağlandı.

KBÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğrencisi Burak Emre Tüylüoğlu, "Dünyada ve Türkiye'de çokça ilgi gören Devfest bir teknoloji konferansı. Sektörün her yerinden kendini geliştirmiş katılımcılar gelip kendi bilgi ve birikimlerini öğrenci arkadaşlarla paylaşıyor ve katılımcılar için de çok güzel bir network alanı oluşuyor. Biz de bunu Karabük’te ilk defa burada düzenliyoruz. Altı katılımcımız var. Konuşmacılarımız katılımcılarla sahip oldukları deneyimi paylaşacaklar” dedi.