ŞİMDİ İFTİRACILARDAN HESAP SORMA ZAMANI!

HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci:

“YÜCE TÜRK ADALETİ İFTİRACILARA VERDİĞİ KARARLA OKKALI BİR TOKAT İNDİRMİŞTİR”

Özçelik-İş Sendikası’nın geçtiğimiz yıl Temmuz ayında yapılan 15.Olağan Genel Kurulu öncesinde, ortaya atılan yolsuzluk iddiaları ve iftiraları, bir kez daha yüce Türk adaleti tarafından çürütüldü. Gelişmelerle ilgili olarak yazılı bir basın açıklaması yapan HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, “Makam hırsıyla gözü dönen ve sendikamızın genel kurulunda seçimleri kazanmak pahasına, bizlere kara çalmaya çalışan müfterilerin, ortaya attıkları her türlü yalan ve iftiralar, yüce Türk adaletinin önünde çürütülmüştür. Önce 19.04.2023 tarihinde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı makamı, ardından yapılan itiraza istinaden 13.06.2023 tarihinde Ankara Sulh Ceza Hakimliği, ortaya atılan iftiraların, yapılan incelemeler neticesinde dayanaksız olduğunu, dosyada kovuşturmaya yer olmadığını ifade ederek, dava açılmasını kesin olarak reddetmiştir. Bugüne kadar sosyal medya üzerinden tetikçilik yapıp, asılsız iddia ve iftiralarla şahsımızı ve sendikamızın tüzel kişiliğini hedef alan iftiracılardan, hukuk önünde hesap sorma zamanı gelmiştir. İftirayı atıp kenara çekilenleri, karayı çalıp kaçanları, mahkeme önüne çıkarmak, üyelerimiz ve teşkilatımız adına, bunlardan hesap sormak, boynumuzun borcudur” ifadelerini kullandı.

Özçelik-İş Sendikasının seçimlerini kazanmak adına tamamen algı oluşturmak için ortaya sayısız iftiranın atıldığını kaydeden Değirmenci, “O dönem savcılığa yaptıkları başvuruyu, sanki mahkemenin kesin kararıymış gibi, ‘varan-1-2-3…’ şeklinde yayınlayanlar, acaba bugün bu mahkeme kararından sonra utanırlar mı veya yüzleri kızarır mı bilmem ama onlar bugün üyelerimizin ve teşkilatımızın da vicdanlarında yargılanmış ve cezaları kesilmiştir” dedi.

“YAPTIKLARI YANLARINA KALMAYACAK”

Kamuoyunda kendilerine o dönem adeta itibar suikastı yapıldığını hatırlatan Değirmenci, “Elbette, atılan iftiralar canımızı yaktı ama bizler, yalanlar karşısında hakikatin galip çıkacağından adımız kadar emindik. Abdestimizden asla şüphe duymadık. Ve bugün Hak, batılı yendi. Bugünden sonra yapılacak olan, akıldan ve iyi niyetten yoksun, koltuk hırsıyla her yolu mübah sayıp, şahsımızı, sendikamızı, hatta personellerimizi hedef alanlardan hukuk önünde hesap soracağız. Hem bu sendikanın yöneticileri olarak, hem de sendikamızın tüzel kişiliği olarak iftiracılara, maddi ve manevi tazminat davası açacağız. İnanıyorum ki, yargımız bizlere ve sendikamıza çekilen operasyonu, bugün olduğu gibi yarın da görecek ve bunlara hak ettikleri cezaları verecektir” dedi.

“İŞİMİZİ YAPMAKTAN KİMSE BİZİ ALIKOYAMAZ”

Bugüne kadar atılan iftiraların aslında birer ‘yıldırma’, ‘vazgeçirme’ operasyonu olduğuna dikkat çeken Genel Başkan Değirmenci, “Bizler, şerefimizi, haysiyetimizi ve onurumuzu ayaklar altına almaya çalışanlara karşı, en güzel cevabı, üyelerimize ve teşkilatımıza hizmet ederek verdik. Biz bu yola emekçiye hizmet aşkıyla çıktık. Bu uğurda mücadele verdik ve vermeye devam ediyoruz. İftiracılar dün vardı, bugün de var, yarın da olacak. Ama onlar var diye, biz de yolumuzdan asla dönecek değiliz.

Son dönemde yaptığımız işlere bakıldığında birilerinin hayalleri, bizim gerçeklerimize bile yetişemez. Son 6 aylık dönemde, KARDEMİR ve İSDEMİR Toplu iş sözleşmeleri başta olmak üzere birçok toplu iş sözleşmemizi başarıyla imzaladık. Üyelerimiz için Ankara’da yeni konukevinin temellerini attık. THY Teknik AŞ’de ek protokollerle üyelerimiz için yeni kazanımlar elde ettik. Asrın felaketi olan deprem bölgelerindeki üyelerimize 20 milyon liraya yakın ayni ve nakdi yardım olarak katkı sağladık. Bizler üyelerimizin mutluluğuyla hayat buluyor, iftiracılarsa ellerindeki lekeleri başkalarına sürmekle mutlu oluyor. Bu nedenle kimin ne dediğine, ne yaptığına bakmadan yolumuza devam ediyoruz. İşimizi yapmaktan kimse bizi alıkoyamaz. Özçelik-İş ve üyelerimiz bizim sevdamızdır. Bu sevda uğruna, gece gündüz canla başla çalışmaya devam edeceğiz” diyerek sendikal çalışmalarındaki kararlılığını ortaya koydu.