Karabük Üniversitesi (KBÜ) Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğü ile Karabük Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezi’nin düzenlediği "Genç Ofis Kültür Buluşma Günleri" etkinliği gerçekleştirildi.

KBÜ Hamit Çepni Konferans Salonu'nda düzenlenen programa, KBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Solmaz, Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Hasan Terzi, Yurt Hizmetleri Müdürü Mehmet Özkeskin, Gençlik Hizmetleri Müdürü Hüseyin Bilicioğlu, Karabük Gençlik Merkezi Müdür Vekili Özgür Özkan, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Gençlerin kültürlerarası farklılıkları keşfetmesi, geniş bir dünya görüşüne sahip olmasının sağlanması, Türk ve dünya kültürünün tanınması ve tanıtılması, farklı ülkelerden Türkiye’ye eğitim almak için gelen üniversiteli gençlerin üniversiteye ve Türkiye’ye uyumlarının sağlanması amacıyla "Genç Ofis Kültür Buluşma Günleri" gerçekleştirildi.

Programda; Endonezya uyruklu öğrenciler, kendi kültürlerini tanıtmak için ülkelerini, yemeklerini, müziklerini, danslarını sergiledi.