Altınsafran Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından Karabük Üniversitesinde (KBÜ) öğrenim gören uluslararası öğrencilerin, Safranbolu’nun kültür, tarih ve geleneklerini daha yakından tanıyarak kendi ülkelerine döndüklerinde birer kültür elçisi olmaları için "Uluslararası Öğrenciler Safranbolu Kültür Elçimiz Oluyor" Projesi hayata geçirilecek.

Altınsafran Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ergün Akgün, başkan yardımcıları Dr. Öğretim Üyesi Saidbek Boltabayev ve Ramazan Uzuntarla, Yönetim Kurulu Üyesi Halil Dursun ve Cibutili öğrenci Hasan Bouraleh, KBÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık ile bir araya geldi.

Dernek Başkanı Akgün, projenin süreçleri hakkında Rektör Kırışık'a bilgi verdi. Proje çerçevesinde, projede yer alan uluslararası öğrencilerin, Safranbolu’nun kültür, tarih ve geleneklerini daha yakından tanıyarak kendi ülkelerine döndüklerinde birer kültür elçisi olmaları amaçlanıyor.

Rektör Kırışık, Dernek Başkanı Akgün ve beraberindekilere, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Uluslararası öğrencilerimizin projelerle daha fazla entegre olmaları, kendi kültürlerini tanımaları ve Safranbolu’nun zenginliklerini paylaşmaları bizim için önemli. Bu anlamlı ziyaret ve projeniz için teşekkür ediyorum” dedi.

Ziyaret çerçevesinde ayrıca KBÜ tarafından düzenlenecek Türkiye’nin ilk Sosyal Bilimler Festivali SOSYALFEST'e uluslararası öğrencilerin katılımı konusunda görüşülerek Altınsafran Uluslararası Öğrenci Derneğinin SOSYALFEST'e destek olması kararlaştırıldı.