Karabük Derin Haber – Karabük Haber'in Doğru Adresi

Azmettiricinin bulunamayışının üzerinden GÜN geçti.
casino siteleri

Vali Gürel’den Sağlık Çalışanlarına Övgü Dolu Sözler

Vali Gürel’den Sağlık Çalışanlarına Övgü Dolu Sözler
2.528 okundu.
18 Nisan 2020 - 12:21

Karabük Valisi Fuat Gürel, koronavirüs salgını nedeniyle Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık personelinin büyük bir fedakarlıkla çalıştığını söyledi.

Gürel, koronavirüs salgınının ardından insanüstü bir fedakarlık gösteren Yoğun Bakım personelinin bütün gayretini hastaların iyileşmesi için harcadığını belirtti.

Covid-19 pandemisinin ardından karantina hastanesine dönüştürülen Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi Covid Yoğun Bakım personelinin 3 farklı ekip halinde toplam 62 hemşire, 26 klinik destek ve temizlik personelinin 7 gün 24 saat esasına göre çalıştığını ifade eden Gürel,

Covid-19 tanısı konulan ve Covid-19 şüphesiyle yatan vatandaşlarımızın sağlıklarına kavuşması adına aile ve sosyal yaşantılarından ödün vererek görevlerini fedakarca sürdürüyorlar. Uzun süredir çocuklarını görmüyorlar. Virüs değil, insan geziyor. Yoğun bakım çalışanlarımız vatandaşlarımızın sağlıkları için kendi hayatlarından, ailelerinden, sevdiklerinden ödün vererek, gayretle, canla başla çok önemli bir görev yapıyorlar. İçinde bulunduğumuz bu zor zamanlarda dışarı çıktığımızda bu arkadaşlarımızı düşünmeliyiz. Alınan tedbir ve önlemler ne kadar sıkı olursa o kadar az zararla atlatacağız” dedi.

“Bu arkadaşlarımızın gerçekleştirdiği bu görevi unutmayacağız”

Vatandaşların alınan karar uymasını isteyen Gürel, şunları kaydetti:

Biz bu illeti yeneceğiz ancak bu arkadaşlarımızın gerçekleştirdiği bu görevi unutmayacağız. O kadar ince bir çizgi ki hem vatandaşlarımızı tedavi edecekler hem de virüse karşı kendi savunmalarını yapacaklar. Her yönüyle meşakkatli ve zor bir görev. Karabük halkı adına arkadaşlarımıza yürüttükleri olağanüstü görev için teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca İl Sağlık Müdürümüz Dr. Ahmet Sarı ve ekibine, Karabük Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğretim Üyesi İsmail Haskul ve ekibine de gayretli, özverili çalışmalarından dolayı ayrıca teşekkür ederim.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Karabük Derin Haber Copyright © 2023 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.