Karabük Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi Karabük Belediye Başkan Adayı Rafet Vergili 2024 yerel seçim çalışmaları kapsamında bugün Türkiye Emekliler Derneği Karabük Şube Başkanı Celal Bulut ve üyelerini ziyaret etti.

Ziyaret esnasında konuşan Başkan Vergili; “emeklilerimize su ve toplu taşımanın ücretsiz olmasını, emeklilerimizi biraz da olsa rahatlatalım ve Ankara’ya sesimizi duyuralım diye yaptık. Bu uygulamaya da emeklilerimizin ücretleri asgari ücret seviyesine çıkana kadar devam edeceğiz. Bizim bu uygulamamızdan sonra hükümet 1-2 tane iyileştirme yaptı fakat bu emeklilerimiz için yeterli değil. Biz yine de elimizden geldiği kadar emeklilerimizi destekleyip, sesimizi Ankara’ya duyurmaya çalışacağız. Ben inanıyorum ki emekli vatandaşlarımız bize yeniden vekaleti verip 5 yıl daha bizleri belediye başkanı yapacaktır. Bunun içinde burada bulunan ve Karabük’te ki tüm emeklilerimize teşekkür ediyorum”dedi.
Mecliste Karabük Belediyesi olarak emeklilere yapılan bu uygulamanın duyulduğunu ve konuşulduğunu da belirten Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili seçimlerden sonra emeklilerle ilgili de Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile özel olarak görüşeceğini söyledi. 

Başkan Vergili, “Bu ücretler ile Karabük’te zar zor geçinilebilir ama büyük şehirler de geçinme şansı yok” diyerek sözlerine son verdi. 

Türkiye Emekliler Derneği Karabük Şube Başkanı Celal Bulut ise “ görevde olduğunuz sürece biz emeklilere hep yardımcı oldunuz. Son olarak emekliler için yaptığınız su ve toplu taşıma uygulaması Türkiye’de ses getirdi. Sizden sonrada Türkiye’de ki bazı belediyelerde emekliler için farklı uygulamalar yapmaya başladı. Bunun öcülüğünü Karabük’te siz yaptınız”dedi.

Editör: Haber Merkezi