AK Parti Karabük Milletvekili Avukat Cem Şahin, İstanbul Milletvekili Avukat Şengül Karslı ile birlikte Ceza Muhakemesi Kanunu ile bazı kanunlarda ve 659 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede değişiklik yapılmasına dair kanun teklifinin ilk imza sahipleri oldu.

AK Parti, Şahin ve Karslı’nın yoğun bir çalışma sonunda hazırladığı kanun teklifini TBMM Başkanlığına sundu. AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, ilk imza sahipleri Karslı ve Şahin ile birlikte TBMM’de gazetecilere kanun teklifiyle ilgili ayrıntılı bilgi aktardı.

AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi de olan Şahin, kanun teklifinin "8. Yargı Paketi" olarak değerlendirilebileceğini ve 43 maddeden oluştuğunu, amaçlarının yargı hizmetlerinin daha etkin olarak sağlanması olduğunu ifade etti.

Kanun teklifinin, hak arama hürriyetinin genişletilmesi, suçla etkin mücadelenin sağlanması, yargılamanın hızlandırılması ve kişisel verilerin etkili bir şekilde korunmasını amaçlayan önemli düzenlemeler içerdiğini aktaran Şahin, kanun teklifinin ülkeye ve millete hayırlı olmasını diledi