AK Parti tarafından Türkiye’nin en genç belediye başkan adayı olarak Karabük’ten aday gösterilen Özkan Çetinkaya, parti teşkilat kademeleri ile birlikte hafta sonu doğada çöp toplayarak çevre temizliği etkinliğinde bulundu.

Karabük’ün daha modern ve çağdaş bir yapıya kavuşması için ortaya koyduğu projelerle göz dolduran AK Parti Karabük Belediye Başkan adayı Özkan Çetinkaya, seçim çalışmalarına kısa bir çevre temizliği molası verdi. Kadın Kolları ve Gençlik Kolları ile birlikte 'daha temiz bir doğa ve daha temiz bir Karabük' sloganı ile çevre temizliği yapan Çetinkaya, kentin temiz ve modern olması için çalışacaklarını söyledi.

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında çevre temizliği yaptıklarını anlatan Çetinkaya, “Gördük ki Karabük'ümüzün dört bir yanı ağaçlarla, dağlarla, bayırlarla güzel bir yöremiz var. Bu yöremizin etrafındaki tepelerimize baktık ki belli başlı çevre problemlerimiz geliyor ve bunların başında da çöp geliyor. Bugün teşkilatımız ve arkadaşlarımıza dedik ki gidelim birkaç bölgede temizlik yapalım, mıntıka temizliği yapalım. Çiğdemlerin baş göstereceği arazilerimizde düzlüklerimizde maalesef çöpler yer alıyor. En azından biz dedik, karınca kararınca burada kendimize göre bir mıntıka belirleyip o mıntıkayı temizleyelim dedik ve teşkilatımızla beraber çevre temizliği yaptık. Biz istiyoruz ki şehrimiz de böyle olsun. Kırlarımız, bayırlarımız, pırıl pırıl olsun. Buradaki çiğdemleri toplayalım. Çöp değil burada güzel çiçekler toplayalım, çöp toplamayalım istiyoruz. Baharın habercisi olduğu bu günlerde de güneşli bir Karabük gününde bizler buradan başladık. Tüm Karabüklüleri de, bulundukları alanda bu tarz etkinliklere bekleriz. Bugün sosyal sorumluluk projemize katılan bireylere de çok teşekkür ediyorum. İnşallah daha temiz, daha güzel Karabük'te de bir araya gelmek umuduyla diyorum” dedi.

Editör: Eda Dorucan