Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Mevlid Kandili nedeni ile bir mesaj yayımladı. Başkan Köse mesajında Mevlid Kandili'nde Peygamberimizi çok daha iyi anlamak gerektiğini vurguladı.
Alemlere rahmet o k gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) dünyayı şereflendirdiği geceyi Mevlid Kandili o k hep birlikte idrak etmenin mutluluğunu yaşadığımızı belirten Başkan Köse, mesajında şu görüşlere yer verdi:
"Bu gecenin Safranbolulu hemşehrilerim başta olmak üzere ülkemize, Müslüman âlemine ve insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum. Bu geceyi idrak ederken Peygamberimizi çok daha iyi anlamak gerekmektedir. Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) sadece bir kavme veya millete değil, bütün insanlığa peygamber o k gönderilmiştir. Onun ümmeti olmanın ve onu sevmenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.
Bu vesile ile Mevlid Kandili'mizi bir kez daha tebrik ediyor; savaşların son bulduğu, insanlığın barış içerisinde özgürce yaşadığı, çocuklarımızın ve gençlerimizin yarın umutla baktığı bir dünya diliyorum. "