AK Parti Karabük İl Başkanı Ferhat Salt, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

AK Parti Karabük İl Başkanı Salt, bayram mesajı göndererek, ''Milletimizin daha nice bayramlara erişmesini temenni ediyorum'' ifadelerini kullandı. Mesajında Gazze vurgusunda da bulunan Salt, ''Her gün katliama uğrayan kardeşlerimizin huzura kavuşmasını diliyorum'' açıklamasında bulundu.

Salt, yayınladığı mesajında şu ifadeleri kullandı: “Millet olarak bir bayrama daha erişmenin sevinci ile karşıladığımız Kurban Bayramı'nın milletimize, İslam alemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum. Bayramlar, millet olarak birliğimizin, beraberliğimizin, kardeşliğimizin pekiştiği, dargınların barıştığı, yardımlaşma ve dayanışma duygularının arttığı müstesna günlerdir. 

Her bayramda olduğu gibi bu bayramda da başta aile büyüklerimiz olmak üzere yetim ve kimsesizleri, ihtiyaç sahiplerini ziyaret edip onları sevindirelim. Kurban Bayramı, özellikle kurban ibadetiyle paylaşma ve dayanışmanın zirveye çıktığı bereketli bir zamandır. İslam alemi olarak inancımızın güzellikleri ile huzur, bereket ve mutluluğu paylaşıp çoğaltacağız. 

7 Ekim’den bu yana katil İsrail’in Filistinli kardeşlerimize uyguladığı vahşeti bayrama girdiğimiz bu günlerde kelimelerle anlatmak mümkün değil. Siyonist katiller çocuk, yaşlı, kadın demeden binlerce Filistinliyi şehit etti. Bunu en şiddetli bir şekilde kınıyor, lanetliyoruz. Bayram sevincini gönüllerde buruklaştıran, çocukların bayramı yaşama sevincini savaşın gölgesinde bırakan bu kanlı zihniyetin yaptığı tahribatın izleri yıllar boyunca akıllardan silinmeyecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle kurban ibadetimizin kabul olmasını diliyor, başta şehitlerimizin aileleri, gazilerimiz ve tüm sevenleri olmak üzere tüm Karabüklü hemşehrilerimin, ülkemizin ve İslam aleminin Kurban Bayramı'nın hayırlara vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyorum."

Salt, kutsal topraklarda hac ibadetini yerine getirenlerin dualarının kabul olmasını diledi. Bayramda yola çıkacak sürücülere de kurallara uymaları tavsiyesinde bulundu.

AK Parti Karabük İl Başkanlığı bayramlaşma programının 17 Haziran Pazartesi günü saat 12.00'de 5000 evlerdeki Karabük Belediyesi Nikah Sarayında gerçekleştirileceği bildirildi.

Editör: Haber Merkezi