Karabük Derin Haber

Genel Sekreter Uzun Karla Mücadeleyi Anlattı

Genel Sekreter Uzun Karla Mücadeleyi Anlattı
Avatar
melis dondu( [email protected] )
152 okundu
12 Şubat 2020 - 17:09

Karabük İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun, yoğun kar yağışlarında 4 bin 545 kilometre köy yolunun ulaşıma açıldığını bildirdi.

Yaptığı açıklamada ocak ve şubat aylarında etkili olan kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarını günde 3-4 kez ulaşıma açtıklarını söyledi.

Özel İdare olarak Karabük genelinde 277 köy, 593 mahalle toplamda 870 üniteye yıl boyunca hizmet verdiklerini belirten Uzun, şunları kaydetti:

Merkez ve ilçelerde dahil 2 bin 980 kilometre yol ağıyla da vatandaşlarımıza ulaşım noktasında kesintisiz hizmet vermektedir. Sorumlusu olduğumuz bu ünitelerde yazın ayrı, kışın ayrı çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Yaz sezonunda köylerin, alt ve üstyapı işlerini yapıyoruz. Kış sezonunda ise kar yağışı olursa kapalı köy yollarımızı açıyoruz. Şartlar elverişliyse yapılması gereken diğer işleri yapıyoruz.

Açıklamanın devamında ise şu ifadeleri kullandı:

Bu senede ocak ve şubat aylarında ilimiz genelinde toplamda 870 ünitenin köy yolunun 4 bin 545 kilometresini ulaşıma açtık. Gün içerisinde yoğun kar yağışı nedeniyle aynı yolu 3-4 kez açtığımız oldu. Bu sebeple yol ağında artış oldu. 70 personel; 16 greyder, 2 kar bıçaklı kamyon, 6 kazıcı, 5 yükleyici, 1 dozer, 6 pikapla toplamda 36 iş makinesiyle çalıştı. 24 saat esasına göre ekiplerimizle çalıştık. Yeri geldi 112 ekiplerine yardımcı olduk. Yeri geldi hastalanan vatandaşlarımızı taşıdık. Sonuç itibariyle Yol ve Ulaşım Hizmetlerine bağlı personellerimizle mesai saati gözetmeksizin karla mücadele çalışması gerçekleştirdik.

Uzun: “Görevimizin başındayız”

Karabük’ün ve bölgenin yeni turizm merkezi olan Keltepe Kayak Merkezi’ne ulaşım noktasında da etkili çalışmalar yapıldığını aktaran Uzun, şunları kaydetti:

Kayak Merkezine ulaşım sorunu yaşanmaması için 1 greyder, 1 dozer ve 1 kazıcıyla aralıksız kar küreme çalışması yaptık. Vatandaşlarımız, kayak merkezine de çalışmalarımız neticesinde sorunsuz ulaştı. Kar yağışının keyfini çıkardı.

Öte yandan kardan kapanan yolları açmak için etkili ve yoğun çalışma gerçekleştiren personele de teşekkür etti.

 

Karabük Derin Haber Copyright © 2020 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.