Karabük Derin Haber – Karabük Haber'in Doğru Adresi

Azmettiricinin bulunamayışının üzerinden GÜN geçti.

Karabük’te Ev ve Kira Fiyatları Nereye Gidiyor? Uzmanına Sorduk!

Karabük’te Ev ve Kira Fiyatları Nereye Gidiyor? Uzmanına Sorduk!
2.693 okundu.
18 Haziran 2022 - 11:36

Karabük’te ev fiyatları ne durumda? Ev fiyatları neden bu kadar arttı? Önümüzdeki süreçte ev ve kira fiyatlarında bizi neler bekliyor?

Ülkemizde dövizdeki kur oranının yükselmesi ve 2 yıllık pandemi sürecininde etkisi ile, ev fiyatları ve kiralar önceki yıllara oranla oldukça fazla artışa neden oluyor.  Vatandaşlar kara kara düşünürken artışların nereye kadar devam edeceği, nerede duracağı merak ediliyor.

Kafalardaki soru işaretlerine cevap bulabilmek için sizler adına konunun uzmanlarına soralım istedik. Karabük Derin Haber olarak emlak sektörünün son durumunu ve önümüzdeki sürecini ilimizin önde gelen emlak danışmanlarından, yıllardır sektörün içindeki bir isim olan Mitat Ünal’a sorduk.

Emlak danışmanı Ünal haber merkezimize yaptığı özel açıklamada inşaat sektöründe artan pahalılıktan emlak sektörününde olumsuz etkilendiğini ifade etti. Ünal açıklamasının devamında önümüzde süreci net olarak göremediğini ve fiyat artışlarının artmaya devam edeceğini tahmin ettiğini belirtti.

Fiyat Artışları Nereye Kadar Devam Edecek?

Emlak Danışmanı Mitat Ünal Karabük’te ev fiyatları ve kiralardaki fiyat artışları ile ilgli yaptığı açıklamada inşaat sektöründe artan maliyetlerin emlak sektörüne de yansıdığı vurgulayarak şu ifaderi kullandı;

“Bu pahalılık piyasalar duruluncaya kadar sürecek. Fiyatlar her geçen gün artmakta döviz artmakta buna parelel olarak tabi inşaat maliyetlere artmakta haliyle bunlar yükseldiği sürece maliyetlere yansıyor. Maliyetler yükselince daire fiyatlarıda durmak bilmiyor ve durmayacak.

Konut kredileri vatandaş almak istiyor fakat çok yüksek. 0,99 şuanda uygulanıyor ama buda yeni daireler için geçerli, ikinci el dairelere yine yüksek faizler uygulanıyor. Haliyle bu durum piyasayıda etkiliyor.” dedi.

Fiyatlar Çok Hızlı Bir Şekilde Artıyor

Öte yandan  ileri ki günlere yönelik belirsizliğe işaret eden Ünal, “Bundan sonra ne olacağını bilemeyiz. Gerek satılık ev fiyatlarında olsun gerekse kiralık fiyatlarda çok hızlı bir artış söz konusu. 2 ay sonrası için dahi birşey diyemeyiz. Umarım bir an önce bu durum düzelir.” şeklinde açıklamalarını sürdürdü.

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Karabük Derin Haber Copyright © 2022 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.