Karabük Ovacık 'a bağlı Pelitçik ve Kışla Köylerinde bulunan Sağlık Evleri'nin açılışı Karabük Valisi Fuat Gürel ve AK Parti Karabük Milletvekili Niyazi Güneş'in katılımıyla gerçekleşti.
Karabük Ovacık 'a bağlı Pelitçik ve Kışla Köylerinde bulunan Sağlık Evlerinin tadilatları tamamlanıp Sağlık Bakanlığı tarafından atamaları yapılan personellerin görevlerine başlaması ile birlikte aktif halde kullanılmaya başladı.
Ziyarette bir konuşma yapan Vali Fuat Gürel: "Eskiden Sağlık Ocaklarımız ve Sağlık Evlerimiz vardı. Sağlık sistemi değişti ve Aile Hekimliği uygulamasına geçildi. Eskiden acil sistemimiz çok zayıftı, şimdi ise çok güçlü. Şuanda Karabük’te 42 adet ambulansımız var. Acil hizmetler bir telefonunuza bakıyor. Hızlı bir şekilde müdahale yapılıyor. Aile hekimlerimiz belli aralıklarla köylere gelip sizlere hizmet veriyorlar. Bu arada eski sağlık evleri olan yerlerde bir müddet ara verilmişti ama tekrar arkadaşlarımız atandı. Bu arkadaşlarımız doktor müdahalesi gerekmeyen işleri yapacaklar. Sadece sizlere değil bölgedeki diğer köylere de hizmet verecekler. Buranın tadilatı yapıldı. Allah Devletimize zeval vermesin en ücra köylere bile hizmet götürmeye gayret gösteriyor. Milletvekillerimiz, Sağlık Müdürlüğümüz çok büyük gayret içerisindeler. Ben huzurlarınızda emeği geçenlere teşekkür ediyorum. İnşallah çok ihtiyacınız olmaz ama ihtiyaç halinde buradaki arkadaşımız sizlere yardımcı olacak. Köylerimize Sağlık Evlerimiz hayırlı uğurlu olsun." dedi.
Ziyarete Vali Fuat Gürel, Milletvekili Niyazi Güneş, Ovacık Belediye Başkanı Yakup Narter, İl Genel Meclis Üyeleri Ahmet Tam, Halil Aydın, İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı, Köy Muhtarları Recep Aydın ve Sıtkı Par ile Vatandaşlar katıldı.