Karabük Derin Haber – Karabük Haber'in Doğru Adresi

Azmettiricinin bulunamayışının üzerinden GÜN geçti.
casino siteleri

Karabük’te Öğretmenler Günü Coşkusu

Karabük’te Öğretmenler Günü Coşkusu
1.472 okundu.
24 Kasım 2021 - 17:21

Öğretmenler Günü Karabük ilinde coşkuyla kutlandı. 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeni ile ilimizde çeşitli etkinliklerle düzenlendi.

Öğretmen Günü Karabük ilinde 23 Kasım Pazartesi gününde düzenlenen etkinliklerle kutlanmaya başladı. Etkinlikler kapsamında ilk o k Yenişehir Çamlık Camii’nde Mevlid-i Şerif okunarak hayatını kaybeden öğretmenler için dua edildi.

Öğretmenler Günü nedeni ile vefat eden öğretmenler için Mevlid-i Şerif Programı Düzenlendi

Program saat 19.00’da 100. Yıl Kültür Merkez’inde Öğretmenler Korosu tarafından düzenlenen coşkulu konser ile devam etti.

 

Öğretmenler Günü nedeni ile Karabük ilinde Konser Programı düzenlendi.

24 Kasım’da ise kutlamalar Kent Meydanı’na Çelenk Sunma töreni ile başladı. Tüm öğretmenler adına Kent Meydanı Atatürk Anıtında İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş tarafından çelenk sunumu yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklâl Marşının ardından tören sona erdi. Törene Karabük Belediyesi Başkan Yardımcısı Seher Berker, Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, kurum müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Kent Meydanındaki törenin ardından etkinlikler 100. Yıl Kültür Merkezinde düzenlenen programla devam etti.
Programa Karabük Valisi Fuat Gürel ile eşi Özlem Aras Gürel, Cumhuriyet Başsavcısı Koray Kesgin, Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Seher Berker, İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Garip Gümüş, kurum müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

“Bu Yıl Göreve Başlayan Öğretmenler Yemin Etti”

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in 24 Kasım Öğretmenler günü mesajı ile başladı. Mesajın ardından konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Millet Mektepleri Başöğretmenlik unvanın verilişinin 93. Yılını kutlamanın heyecanını ve gururunu yaşadıklarını söyledi. Konuşmaların ardından bu yıl göreve başlayan öğretmenlerin yemin ettiği törende, emekli olan öğretmenlere Vali Fuat Gürel tarafından hizmet şeref belgesi ve plaket verildi. Vali Gürel ve protokol üyeleri tarafından okullarda şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere de ödülleri verildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Karabük Derin Haber Copyright © 2023 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.