Karabük Derin Haber – Karabük Haber'in Doğru Adresi

Azmettiricinin bulunamayışının üzerinden GÜN geçti.
casino siteleri

Elif Çepni KBÜ’yü Başarılı Bir Şekilde Temsil Etmeye Devam Ediyor

Elif Çepni KBÜ’yü Başarılı Bir Şekilde Temsil Etmeye Devam Ediyor
4.148 okundu.
20 Aralık 2021 - 17:16

Prof. Dr. Elif Çepni Dünya Sanat ve Bilim Akademisi “En üst düzey üyesi” seçildi. Dünya Sanat ve Bilim Akademisi üst düzey üyeliğine seçilmekten mutlu olduğunu ifade eden Çepni kültürel farklılıkların en büyük zenginlik olduğunu vurguladı. 30 üyesinin Nobel Ödüllü olduğu Sanat ve Bilim Akademisi bilimsel alanda yapılan bir çok çalışmaya da destek veriyor. 

Karabük Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Elif Çepni dünyaca ünlü fizikçi Albert Einstein ve İngiliz matematikçi ve tarihçi Bertrand Russel gibi isimlerin kuruluşunda önderlik ettiği, Birleşmiş Milletler ile birlikte çalışan, dünyanın en prestijli akademilerinden biri olan Dünya Sanat ve Bilim Akademisi “En üst düzey üyesi” seçildi.

Karabük Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Elif Çepni, 2017’den beri üyesi olduğu ve Üyelerle İletişim Komisyonu Başkanlığı görevini sürdürdüğü Dünya Sanat ve Bilim Akademisi’nde “En üst düzey üyeliğe” yükseltildi.

Çepni, yürüttüğü bilimsel yayınlar, iştirak ettiği ulus rası toplantılar ve insanlığın ortak sorunlarına çözüm konusundaki önderliği nedeniyle Dünya Sanat ve Bilim Akademisinde görev alıyor. Dünya Sanat ve Bilim Akademisi, Birleşmiş Milletler ve Unesco ile birlikte çalışan, Hukuk, Tıp, Ekonomi, Beşeri Bilimler gibi pek çok bilimsel alanlardaki çalışma destek veriyor. Dünya Sanat ve Bilim Akademisi’nin 30 üyesi Nobel ödüllü.

“Kültürel Farklılıklar Bizim En Büyük Zenginliğimiz” 

“Gelecek nesillere en az bizden önceki nesillerin bize bıraktığı kadar temiz ve güzel bir dünya bırakabilmemiz için ekolojik dengenin korunması, bu dünyanın sadece insanoğluna değil tüm canlı ait olduğu bilincini yaygınlaştırmamız gerektiğini kabul etmemiz gerekiyor. Din, dil, renk, milliyet ve cinsiyet ayrımı yapmadan detayların ve kültürel farklılıkların bizim en büyük zenginliğimiz olduğunun bilincindeyiz. Kuruluşundan bugüne bu anlayışı amaç edinen ve dünyanın birçok ülkesinden, değişik bilim alanlarından ve değişik sektörlerden entelektüel ve hümanist insanları, insanlığın ortak sorunlarına barışçıl çözümler üretmek için bir araya getiren Dünya Sanat ve Bilim Akademisi en üst üyeliğine seçilmiş olmaktan büyük mutluluk duyuyorum.” dedi.

Dünya Sanat ve Bilim Akademisi, 80’den fazla ülkeden 700’den fazla bireysel bursiyerden oluşan ulus rası bilimsel bir organizasyondur. Bilim, sanat ve beşeri bilimlerdeki seçkin başarılar adına üyeler seçilmektedir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Karabük Derin Haber Copyright © 2023 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.