2019 Yılında Safranbolu’nun ilk kadın Belediye Başkanı olarak seçilen ve 31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde oy oranını artırarak seçimleri kazanan Mimar Elif Köse Safranbolu Adliyesi’ne giderek mazbatasını aldı.

Safranbolu halkının takdirini kazanarak tekrar Belediye Başkanı seçilen Mimar Elif Köse Safranbolu halkının desteği ile gittiği Safranbolu Adliyesi’nde İlçe Seçim Müdürü Tuğba Çoban’dan mazbatasını teslim aldı. Mazbata teslim törenine CHP Karabük Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Cevdet Akay, CHP İl ve İlçe yöneticileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse beraberindeki heyetle birlikte Safranbolu Belediyesi önüne kadar yürüyerek geldi. Belediye binası önünde meşaleler ve sloganlar eşliğinde karşılanan Elif Köse mazbatasını havaya kaldırarak Safranbolu halkını selamladı. 

Belediye binası önünde düzenlenen programda ilk konuşmayı yapan CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay şunları söyledi: ‘’Bugüne kadar özveri ile üstün hizmetler yapan kadın bir başkanımız var. Bugün görevi devreden de devralan da kendisi. Safranbolu tekrar rekor oyla Elif Başkanı seçti. Kendisi ile gurur duyuyorum ve iyi ki böyle bir başkanımız var. Başarılarının artarak devamını diliyorum’’

Halkın coşkusu ve destek sloganları eşliğinde konuşmasına başlayan Mimar Elif Köse ise şu ifadeleri kullandı: “Bu en önemli ve anlamlı günde beni yalnız bırakmadığınız için hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum, iyi ki varsınız hepinize çok teşekkür ediyorum. Bugün çok önemli bir gün, Cumhuriyet kentinin günü, bugün aynı zamanda bir önemi daha var Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 3 Nisan 1930'da biz kadınlara belediye seçimlerinde seçme ve seçilme hakkını verdiği gün. 3 Nisan bizim için çok önemli, Karabük'ün kuruluşunun ve Demir Çelik Fabrikalarının temelinin atıldığı gün çok önemli bir gün Cumhuriyet kentinin kurulduğu gün, böyle bir günde bu mazbatayı almak daha anlamlı benim için. Bizim için 2'inci kez bu başarıyı elde etmek 2019'daki başarıyı elde etmekten daha önemli. Bu dönemde yaşadıklarımıza, yaptıklarımıza, yapamadıklarımıza baktım. Biz 5 yılın hesabını verdik, içinde bulunduğumuz atmosferin fotoğrafını çektik gösterdik. Daha önce bu hesabı veren var mıydı bilemiyorum. Buna rağmen çok kirli bir siyaset yürütüldü, o yüzden diyorum bu başarı çok önemli diye hatta 2019'dan çok daha büyük bir oy farkı ile çok daha fazla kişinin destekleri ile biz bu başarıyı elde ettik o yüzden çok kıymetli bir başarı tekrardan hepinize çok teşekkür ediyorum.’’

Konuşmaların ardından yeni dönemin hayırlara vesile olması adına dualar edildi. Duaların ardından Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse makamında tebrikleri kabul etti.

Editör: Haber Merkezi