Safranbolu Belediyesi Çocuk Meclisi Ağustos ayı olağan toplantısı Elif Köse başkanlığında yapıldı. Toplantıda çevre kirliliği, ağaçlandırma çalışmaları ve sokak hayvanlarına mama desteği gibi konular gündeme alındı. Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin talimatı ve destekleri ile kurulan Safranbolu Çocuk Meclisi, Ağustos ayı olağan toplantısını yaptı. Başkan Köse’nin de katıldığı toplantıda, Meclis Başkanı Zeynep Berra Hatipoğlu seçilen komisyon üyelerini tanıttı. Daha sonra hazırladıkları raporu okudu. Başkan Zeynep Berra Hatioğlu’nun okuduğu raporda çevre kirliliği, yangın, ağaçlandırma, ihtiyaç sahibi çocuk yardım ve can dostlarımıza mama desteği gibi konular yer aldı.

“Safranbolu’da Çok Güzel Projelerin Gerçekleşeceğine İnanıyorum”

Toplantıda konuşana Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse çocuk meclisine güvendiğini ifade ederek; “ “Çocuklar sizlerin bir şeyler başarabileceğinizi, farkındalık yaratabileceğinizi biliyorum. Bu nedenle sık sık sizlere güvendiğimi ifade ediyorum. Bugün hazırladığınız rapor zaten bunun bir belgesi. Sizlerin talepleri doğrultusunda, bizlere emanet olan Safranbolu’da çok güzel projelerin gerçekleşeceğine inanıyorum.” dedi.

“Başkan Köse’den Çocuk Meclisine Destek Sözü

Safranbolu'nun çok daha güzel bir kent olması için birlikte çabalayacağız diyen Başkan Köse, “Hazırladığınız rapor için sizleri yürekten kutluyorum. Her maddesi Safranbolu’yu doğrudan ilgilendiriyor. Bununla birlikte yapacağınız etkinliklerde her zaman yanınızda olcağız. Sizlerle gurur duyuyorum.” diye konuştu.

Çocuk meclisi Komisyonları şu isimlerden oluştu:

Çocuk Meclis Başkanı: Zeynep Berra HATİPOĞLU Başkan Yardımcıları: Ceylin Duru KALAYCIOĞLU ve Göknur Aybüke TUNCER Spor Komisyonu Başkanı: Baturalp Ertuğrul Sanat Komisyonu Başkanı: Sümeyye Çetin Çevre Komisyonu Başkanı: Aybüke Karaibis Kültürel Miras Komisyonu: Duru Dökmeci Çocuk Hakları Komisyonu: Berin Seyhan