Karabük Derin Haber – Karabük Haber'in Doğru Adresi

Azmettiricinin bulunamayışının üzerinden GÜN geçti.
casino siteleri

Yenice’de Elektrik Kesintisi Hayatı Felç Etti

Yenice’de Elektrik Kesintisi Hayatı Felç Etti
3.146 okundu.
22 Aralık 2021 - 13:43

Yenice elektrik kesintisi vatandaşı çileden çıkardı. Dün gece saat 21.00 sıralarından itibaren elektrik verilemeyen Yenice’de hayat durmuş durumda. Elektrik olmadığı için işlerini göremeyen Yeniceliler; “Hangi çağda yaşıyoruz, bu kadar uzun kesinti mi olur?” diyerek duruma isyan etti. 

Yenice’de dün gece 21.00 kesilen arıza nedeni ile kesilen elektrik yaklaşık 16 saat elektrik verilemedi. . Kayadibi mevkiinde elektrik tellerine ağaç yıkılması nedeni ile elektrik kesintisinin yaşandığı öğrenilirken  vatandaşlar duruma tepki gösterdi.

21. yüzyılın Türkiye’sin de ilçe merkezinde bile elektriklerin olmaması Yenicelileri zor duruma düşürdü.  Bununla beraber elektrik olmadığı için ilçe de üretim faaliyetlerinin yapılamadığı ve hayatın durduğu ifade edildi.

Isınma, üretim, hizmet gibi birçok konuda aksaklık yaşanan  ilçede gece saatlerinde kesilen elektriğin saat 13.00’da yeniden verildiği öğrenildi. Öte yandan çalışma hayatını olumsuz etkileyen elektrik kesintisi aynı zamanda özellikle oksijen cihazı kullanan vatandaşlarımızın sağlık durumunu olumsuz etkilediği ve gece saatlerinden beri oksijen alamayan hastaların zorluk yaşadığı öğrenildi.

“Bakan Varank Söz Vermişti”

Yenice’de saatlerdir yaşanan elektrik kesintisinin ardından Sanayi ve Teknoloji Bakanı’nın Karabük ziyaretinde Yenicelilere verdiği söz akıl geldi. Hatırlanacağı üzere Bakan Varank Yenice’de154 kw Şalt sahasının kurulumu sözünü vermişti. Bakan Varank, Karabük Valisi Fuat Gürel’e Şalt Sahasının kurulumu konusunun takibi için talimat vermişti.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Karabük Derin Haber Copyright © 2023 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.