Karabük Derin Haber – Karabük Haber'in Doğru Adresi

Azmettiricinin bulunamayışının üzerinden GÜN geçti.
casino siteleri

Boşta Bekleyen İş Makineleri Dikkat Çekti

Boşta Bekleyen İş Makineleri Dikkat Çekti
4.106 okundu.
09 Şubat 2023 - 18:01

Karabük’ün Safranbolu ilçesi yol kenarındaki bir alanda atıl vaziyette bekleyen iş makineleri vatandaşların dikkatini çekerken neden deprem bölgesine gönderilmiyor sorusu sorulmaya başlandı.

Kahramanmaraş merkezli 10 ilimizde meydana gelen depremler hepimizi derinden sarstı.

Tüm ülkemizde olduğu gibi bizlerde deprem haberinin ardından bir yandan üzüntülerin en derinini yaşamaya, diğer yandan ne yapabiliriz diye düşünmeye başladık. Herkes kendince yapabilecekleri ile tam bir seferberlik başlattık.

Üzerinden geçen birkaç günde enkaz altlarından insanları canlı çıkarmanın telaşı var. En öncelikli ihtiyaç ise iş makineleri.

Günlerdir ekranlarda izlediğimiz, kulaklarımızda en çok yankılanan “iş makinesi yok mu?” feryadı! Bir anda dikkatleri özellikle müteahhitlerin üzerine çekti.

Safranbolu’dan Derin Tv haber merkezine ulaşan bir vatandaşımız Safranbolu Babasultan mevkinde bir alanda çok sayıda iş makinesinin bulunduğunu hatta burada bulunan parka yeni çekildiğini anlattı. Parktaki bu iş makinesinin neden deprem bölgesine gönderilmediği sorusunu bizlere yöneltti.

Derin Tv ekibi olarak bahsi geçen yere giderek, bahsedilen yerdeki iş makinalarını görüntüledik.

KARAYOLLARINA BİLDİRDİK

Yaptığımız araştırmalarda ise bu iş makinelerinin Safranbolu’da karayolları işini yapan Seda inşaat  adlı firmaya ait olduğunu öğrendik. Firmanın işinin bitmesi nedeni ile iş makineleri bu parka çekilmiş.

Sorumlu gazetecilik ilkemiz doğrultusunda firma sahiplerinden Emre Koca’ya ulaştık. Kendisine ülkemizin bir yanı bu makinelere çok acil ihtiyaç duyuyor biliyorsunuz değil mi diye hatırlattık. Firma sahibi Emre Koca; “Elbette bizlerde elimizden gelen desteği sağlıyoruz. Başka şantiyelerimizden iş makinası da, konteynerde gönderdik. Bahsettiğiniz parktaki iş makinalarımızı Karayollarına bildirdik. İhtiyaç halinde deprem bölgesine sevk edilebilir.” Dedi.

İşte O görüntüler

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Karabük Derin Haber Copyright © 2023 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.