İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ETwinnig Projeleri Kalite Etiketlerinin takdim töreni gerçekleştirildi.

Avrupa'daki tüm okulların ortak platformu o k oluşturulmuş bir topluluk olan eTwinning; iletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak, öğrenme topluluğunun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullarda çalışan personele (öğretmenler, müdürler, kütüphaneciler vb.) ortak çalışma imkanı sunmaktadır.

Millî Eğitim Bakanlığımızın Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından, başarılı eTwinning projeleri arasında değerlendirilerek kalite etiketi ile ödüllendirilmeye layık görülen 4 Okulumuz ile bu okullarımızda proje yürüten 5 öğretmenimize İl Millî Eğitim Müdürümüz Nevzat AKBAŞ tarafından belgeleri takdim edildi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Nevzat AKBAŞ: "Bu projelerin okullarımızda yaygın o k kullanılmasını istiyoruz. Yerel ve Ulusal Projeler kapsamında başarılıyız. İnşallah bu çalışmalarımız artarak devam edecektir. ETwinning Türkiye Faaliyetinin eğitim, iletişim, iş birliği ve yaygınlaştırma çalışmalarına yönelik 2020 yılı içerisinde göstermiş olduğunuz üstün gayret ve değerli katkılarınızdan dolayı teşekkür eder, başarılarınızın devamını dilerim." dedi.

ETwinning projeleri kapsamında Kalite Etiketi almaya hak kazanan öğretmenlerimiz:

  1. Kemal ERSAY - Fevzi Çakmak İlkokulu (1 UIusal, 1 Avrupa Kalite Etiketi)
  2. Esra BİLGİN OKSAV - Şehit Cafer Demirhan İHO (2 Ulusal Kalite Etiketi)
  3. Ferdi ARMUTÇU - Şehit Cafer Demirhan İHO (2 Ulusal Kalite Etiketi)
  4. Gülbahar KAYA - Merkez Yunus Emre İlkokulu (1 UIusal Kalite Etiketi)
  5. Seda AKSU - Şehit Alican ÖZTÜRK İHO (1 UIusal, 1 Avrupa Kalite Etiketi Ayrıca Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünden Teşekkür Belgesi)