Karabük Üniversitesi Sağlık ve Spor Daire Başkanlığı tarafından organize edilen "Evlilik Hipnozu" adlı tiyatro oyunu izleyicileriyle buluştu.

KBÜ 15 Temmuz Şehitler Konferans Salonu’nda gösterimi yapılan tiyatro oyunu Asuman’ın aileden kalan değerli inci kolyesini sakladıkları yer konusundaki unutkanlıkları çifti çözüm arayışına itiyor, Asuman ve eşi Volkan’ın yaşadığı sıra dışı bir macerayı konu alıyor.

Atakan Özdoğan ve Berke Kaya’nın yazdığı ve yönetmenliğini Volkan Dinç’ın yaptığı tiyatro oyununu Ferdi Akarnur, Buket Dereoğlu ve Uğraş Atay sergiledi.

Oyuncu Buket Dereoğlu, tiyatro gösterimi öncesi yaptığı konuşmada, "Daha önce de gelmiştim, oynamıştım, biz burada neredeyse her sene oynuyoruz. Gayet güzel, keyifli bütün Anadolu illerimiz gibi biz çok keyif alıyoruz, memnun kalıyoruz. Hayatlarını sosyal medyada geçiren biri, diğeri internette ve diğer sosyal medyalarda astrologları, medyumları dinliyor. Onların bilgilerine daha çok güvenen, cahil ama zengin olan bir kadın ve onların arasındaki çekişme. En sonunda kadın bir medyum çağırıyor çünkü bir kolyesi kayıp. O değerli kolyeyi bulmak için kocasına soruyor, hatırlamıyor. Hatırlatmaya yöneltmek için bir medyum çağırıyor ve medyum olarak da Ferdi Ağabey geliyor. Ferdi Ağabey aslında psikiyatri bölümü başkanı üniversitenin. Fakat iş bulamadığı için taksicilik yapıyor, medyumluk yapıyor ve kızının okul parasını emekli olduğu için anca evini döndürmeye çalışan bir adam. Bu görgüsüzlerin evine geliyor. O görgüsüzlerin arasındaki o meseleyi biraz düzeltip konu kolyeden çıkıp biraz da kendi aralarındaki kendilerine bakışlarını konu alıyor" dedi.

Akademik ve idari personeller ile öğrencilerin katıldığı tiyatro, büyük bir ilgiyle izlendi.

Kaynak: