Karabük Derin Haber – Karabük Haber'in Doğru Adresi

Azmettiricinin bulunamayışının üzerinden GÜN geçti.
casino siteleri

HASTANE YANINDAKİ KONSER ÇİLEDEN ÇIKARDI

HASTANE YANINDAKİ KONSER ÇİLEDEN ÇIKARDI
11.127 okundu.
21 Mayıs 2022 - 22:13

Karabük Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi’nin hemen bitişinde akşam saatlerinde başlayan konser hastaları, hasta yakınlarını ve çevre sakinlerini çileden çıkardı.

Hastanenin hemen bitişiğinde bulunan Karabükspor’un antrenmanları için kullandığı sahada, akşam saatlerinde, binin üzerinde gencin katıldığı konserin başlaması ile birlikte bir anda ortalık karıştı. Çok yüksek volumdeki ses nedeniyle hastanede yatmakta olan hastalar rahatsız olmaya başladı. Bölgenin en büyük hastanesi olan ve yaklaşık 500 yataklı hastanede  yoğun bakımdan, psikiyatriye, çok sayıda bölümde hasta yatıyor.

Müziğin başlaması ile birlikte bir anda bu yüksek sesli müzik nereden geliyor diye sağlı solu arayan hastalar, hasta yakınları bizler de dahil basın kuruluşlarından sebebini sormaya başladı.  Kardemir lojmanlarının da bulunduğu bölge sakıinleri de bir tarafta bu yüksek sesli konserden şikayet ederken, sosyal medya da üst üste eleştiriler yer almaya başladı.

Belki kamu kuruluşları tarafından ya da yararına düzenlenmiştir denirken tam tersine özel bir organizasyon firması tarafından düzenlendiği ifade edildi.

BAŞKAN YÜKSEL BİZ ŞARTLI KİRALADIK

Konserin düzenlendiği alanın Karabükspor’un önceden kullandığı antrenman sahası olması nedeniyle kim izin verdi sorusunu sorduğumuz Karabükspor başkanı Mehmet Yüksek;

“Bizden bu alanı kiralamak istediler. Bizde şartı olarak ön mukavele imzaladık. İzin alınmak şartı ile dedik. Konser iznini biz vermiyoruz Valilik ve Emniyete sorun”dedi.

ARAZİ BİZİM

İl Sağlık Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmede ise, arazinin aslında kendilerine ait olduğu ancak Karabükspor’un hala daha haksız yere kullanmaya devam ettiği, konser, izin gibi konularda kendilerine hiçbir bilgi verilmediği belirtildi.

KİM İZİN VERDİ?

Şimdi merakla sorulan ve cevabı beklenen soru!

Bir yanda koskoca hastane, hemen üst tarafında huzur evi, etrafında Kardemir lojmanları bulunan bu alana bu konser iznini kim verdi?

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Karabük Derin Haber Copyright © 2022 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.