Karabük İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü'nce farkındalık oluşturmak için yarışma düzenlendi. Müdürlük, Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) çerçevesinde düzenlenen “Dolandırıcılık” Konulu Video-Kısa Film Yarışması'nı duyurdu.

İl Emniyet Müdürlüğü, vatandaşların farkındalık kazanması adına sosyal proje düzenledi. "Dolandırıclık" temalı kısa film yarışması düzenleyen İl Emniyet Müdürlüğü kısa filmin kazananını açıkladı.

KBÜ ÖĞRENCİSİ YARIŞMAYI KAZANDI

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Türker İnanoğlu İletişim Fakültesi öğrencisi Yusuf İzzettin Gürbüz’ün çekip yönettiği, “Bozuk Para” adlı kısa film birinci oldu.

Senaryosunu Levent Aslantaş’ın yazdığı, KBÜ Türker İnanoğlu İletişim Fakültesi öğrencisi Yusuf İzzettin Gürbüz’ün yönettiği Abdulsamet Mavi ile çektiği, görüntü yönetmenliğini Ciger Kıs’ın yaptığı, kurgusunu Alper Kaya’nın yaptığı kısa filmde; Karabük özel bir eğitim ve rehabilitasyon merkezinin müdürü Esra Aydın ile Ramazan Ünal’n destekleriyle merkezin öğrencilerden Enes Güvenç, Yasin Cantekin, Ramazan Doğukan Taş, Emre Erugurlu ve Büşra Bük oynadı.

KBÜ Türker İnanoğlu İletişim Fakültesi öğrencisi Yusuf İzzettin Gürbüz’ün yanı sıra rehabilitasyon merkezi müdürü Esra Aydın, senarist öğretmen Levent Aslantaş ve öğrencilerin yer aldığı ekip, Karabük İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse’den bisiklet ödülünü aldı.