Temelleri 1937 yılında atılan Karabük Demir-Çelik Fabrikaları (KARDEMİR), Türkiye’nin önemli ağır sanayisi olarak öne çıkıyor. “Fabrikalar Kuran Fabrika” mottosuyla çalışan KARDEMİR, Türkiye’nin önemli üretim hattını oluşturuyor.

MALEZYA BÜYÜKELÇİSİ’NDEN KARDEMİR ZİYARETİ

Malezya Ankara Büyükelçisi Sazali Bin Mustafa Kemal Kardemir'i ziyaret etti. Büyükelçiyi, Kardemir Genel Müdürü Necdet Utkanlar, Mali İşler (CFO) Genel Müdür Yardımcısı Fazıl Çiftçi, İşletmeler Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Aycan, Satış ve Pazarlama Direktörü Onur Erkara ve diğer yöneticiler karşıladı.

Gerçekleşen ziyarette demir çelik sektörü ve Kardemir üretim faaliyetleri hakkında bilgi alışverişi yapılarak iş birliği fırsatları görüşüldü.

BÜYÜKELÇİ FABRİKAYI GEZDİ

Büyükelçi, Kardemir’in geniş üretim tesislerini kapsamlı bir şekilde gezdi. Kok Fabrikaları, Yüksek Fırın, Çelikhane, Demiryolu Tekerlek Haddehanesi ve Demiryolu Tekerleği Aks Fabrikasını ziyaret ederek şirketin demir çelik üretim süreçleri ile ilgili bilgiler de aldı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Malezya Ankara Büyükelçisi Sazali Bin Mustafa Kemal’e Kardemir A.Ş. Genel Müdürü Necdet Utkanlar, Kardemir’in simgesi olan İlk Türk Demir’i plaketini takdim ettikten sonra toplu fotoğraf çekiminin ardından program tamamlandı.